Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Audi RS 5 DTM» gatavs sacensties Hokenhaimā

5.maijā «Audi» uzsāks 2013. gada DTM sezonu ar rūdītu braucēju komandu, kuras kontā kopumā ir 478 sacīkstes, 34 uzvaras un četri tituli, kā arī ar daudzās jomās uzlaboto automobili «Audi RS 5 DTM». Šogad saviļņojumu vairo tādas tehniskās inovācijas kā speciālas riepas un aizmugurējais spoileris, ko braucējs var regulēt sacīkšu laikā.

Līdz šim reti kad «Audi» ir uzsācis DTM sacīkstes ar tik daudz nezināmiem jaunumiem. Tādēļ «Audi Sport» nodaļā un «Audi Sport» komandās «Abt Sportsline», «Phoenix» un «Rosberg» valda liela spriedze. Pēc intensīva darba ziemas un pāris pēdējo nedēļu laikā veiktiem veiksmīgiem testiem mehāniķi, inženieri un braucēji ar nepacietību gaida šā gada pirmo īsto spēku salīdzināšanu ar BMW un «Mercedes-Benz» automobiļiem.

Komandas un braucējus sagaida trīs jaunumi:

- Pretestības spēka mazināšanas sistēma DRS, kas ļauj samazināt aizmugurējā spoilera leņķi, vien nospiežot pogu uz stūres, ir veidota, lai padarītu apdzīšanu sacīkšu trasē vieglāku. Sistēma var palīdzēt palielināt maksimālo braukšanas ātrumu vidēji par pieciem līdz desmit kilometriem stundā, taču pirms sacīkstēm vēl nav zināms, kā sistēma darbosies tiešā duelī ar konkurentiem.

- Speciālas riepas, ko izstrādājis partneruzņēmums «Hankook», ļauj noteiktu apļu skaitu nobraukt īsākā laikā un sniedz stratēģiem papildu taktisko instrumentu.

- Ciešākais sacīkšu grafiks ievērojami ierobežo mehāniķiem pieejamo laiku. Tā kā pirms kvalifikācijas varēs veikt tikai vienu 90 minūšu treniņbraucienu, komandu un braucēju pieredze ir svarīgāka kā jebkad - kas var nākt par labu «Audi», jo četru gredzenu zīmola braucēju komandas kopumā 478 sacīkstes, 34 uzvaras un četri tituli ir augstākais rādītājs sērijā. Turklāt visas trīs «Audi Sport» komandas var apvienot vairāk kā 450 DTM sacīkstēs gūtās zināšanas.

Hokenhaimā kā «Audi» rūpnīcas komandas braucējs pirmajā sacīkšu nedēļas nogalē sacentīsies jaunpienācējs Džeimijs Grīns (Jamie Green), kurš ir piedalījies jau 83 DTM sacīkstēs. Brits, kurš līdz šim ir uzvarējis astoņos sacensību posmos, tai skaitā četros braucienos Norisringā, ir vienīgais jaunais Ingolštates zīmola komandas biedrs. Dr. Volfgangs Ulrihs (Dr. Wolfgang Ullrich), «Audi Motorsport» vadītājs, un Dīters Gass (Dieter Gass), «Audi» DTM nodaļas vadītājs, vēl bez Grīna sacīkstēs paļausies uz pagājušā gada braucējiem - rūdītiem sacīkšu dalībniekiem un ambicioziem jaunekļiem, kuru vidējais vecums ir 28 gadi.

Jaunākais no viņiem Hokenhaimā pārstāvēs komandu unikālā veidā - Adriens Tambejs (Adrien Tambay) ar uzdrukām uz sacīkšu tērpa un «Audi RS 5 DTM» automobiļa reklamēs filmu «Dzelzs vīrs 3». Arī viņa pitstopa komandas aprīkojums būs veidots ar supervaroņa tēmu. Jaunajā Marvel asa sižeta filmā, kurā tēlo Roberts Daunijs juniors (Robert Downey Jr.) un Gvineta Paltrova (Gwyneth Paltrow), viens no galvenajiem varoņiem ir automobilis «Audi R8 e-tron».

Ciešā grafika dēļ nedaudz tika mainīts arī divu svarīgāko nedēļas nogales notikumu sākuma laiks - kvalifikācijas brauciens sāksies sestdien, 4.maijā, plkst. 14:30, bet sacīkstes - svētdien plkst. 13:30. Kā vienmēr, raidsabiedrība ARD abas dienas rādīs sacīkstes tiešraidē kanālā «Das Erste».