Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV no tirdzniecības atsaukta zivju produkcija no Latvijas

ASV Pārtikas un medikamentu administrācija no tirdzniecības Ņujorkas štatā atsaukusi vairākus zivju produktus, kas ražoti Latvijā ar preču zīmi «Latis», vēsta interneta izdevums «Freecity.lv».

Produkciju ar preču zīmi «Latis» ražo zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrādes un konservēšanas uzņēmuma SIA «Zilā lagūna».

ASV pārtikas kontroles dienests uzņēmuma ražotajā produkcijā atklājis baktēriju «listeris monocytogenes», kas var nopietni kaitēt grūtniecēm un cilvēkiem ar vāju imūnsistēmu. Veseliem cilvēkiem šī baktērija var izraisīt simptomus, kas līdzīgi tiem, kādi mēdz būt, saslimstot ar gripu.

ASV Pārtikas un medikamentu administrācijas mājas lapā starp atsauktajiem produktiem minēta siļķes fileja eļļā «Antalja» un siļķes fileja eļļā ar garšvielām, bet patērētāju tiesību aizsardzības mājas lapā «consumeraffair.com» - siļķes fileja «Matiej» un «Forelka», kā arī laša fileja gabaliņos.

Kā ziņots, SIA «Zilā lagūna» apgrozījums pagājušajā gadā bija 14,83 miljoni latu, kas ir par 64% vairāk nekā iepriekšējā gadā apgrozītie 9,03 miljoni latu, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmuma peļņa augusi par 68% - no 118 774 latiem 2011.gadā līdz 200 392 latu pērn.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka 2012.gadā «Zilā lagūna» turpināja piedāvāt produktus plašam patērētāju lokam vietējā un eksporta tirgū - Lietuvā, Igaunijā, Itālijā, Spānijā, ASV, Izraēlā un Vācijā. Uzņēmums apgādāts ar jaunām iekārtām un tehnoloģijām.

«Zilā lagūna» dibināta 1997.gadā Daugavpils novada Kalkūnu pagastā. Uzņēmuma pamatdarbība ir zivju pārstrāde, kā arī mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 89,11% ir Mihails Kaidanovs, savukārt 10,89% kapitāldaļu pieder Igoram Širšonam.