Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīdina par augošo nerezidentu noguldījumu apjomu Latvijas bankās

Starptautiskā reitingu aģentūra «Moody's Investors Service» brīdina par pieaugošo nerezidentu noguldījumu apjomu Latvijas bankās.

Aģentūra norāda, ka pieaugošais nerezidentu noguldījumu apjoms rada spiedienu uz Latvijas bankām.

Galvenos riskus izraisa fakts, ka noguldījumi ir galvenais finansējuma avots Latvijas bankām, īpaši tām, kurām nav mātesuzņēmumu finansējums.

Nerezidentu depozīti, kas uz 2012.gada beigām veidoja 49% no visiem noguldījumiem, ir nestabilāki nekā rezidentu noguldījumi, norāda «Moody's».

Pēdējos gados nerezidentu depozīti Latvijas bankās ir pieauguši, kaut arī tie nav vienlīdzīgi sadalīti starp Latvijas bankām.

«Moody's» šo noguldījumu pieaugumu skaidro galvenokārt ar Latvijas ekonomikas atlabšanu un problēmām dažās konkurējošās finanšu sistēmās.

Vienlaikus šiem depozītiem, kas galvenokārt nāk no NVS valstīm, bijusi būtiska loma Latvijas banku sistēmā kopš valsts 2002.gada decembrī noslēdza sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES).

«Nerezidentu depozīti rada papildu risku, jo tie sarežģī banku sistēmu, kas apdraud finanšu sistēmas stabilitāti,» brīdina aģentūra.