Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Studenti cerīgi raugās uz Vjačeslavu Dombrovski

Studenti cerīgi raugās uz Vjačeslavu Dombrovski (RP) kā jauno izglītības un zinātnes ministru un cer uz konstruktīvu sadarbību, sarunā ar aģentūru LETA sacīja Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Mikus Dubickis

Kā ziņots, Saeima šodien izglītības un zinātnes ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas vadītāju Vjačeslavu Dombrovski.

Dubickis minēja, ka arī līdz šim Vjačeslavs Dombrovskis ir nācis klajā ar konstruktīviem risinājumiem, tostarp arī pats, analizējot jaunā finansēšanas modeļa ieviešanas iespējas, uzskaitījis gan priekšrocības, gan trūkumus. «Tas mums ļauj domāt, ka viņš arī kritiski spēs paskatīties uz līdz šim esošajiem piedāvājumiem. Mēs ļoti ceram, ka viņš būs atvērts sadarbībai, konstruktīviem risinājumiem. Mēs ceram, ka viņš piedāvās konkrētas lietas, kuras ar nozares pārstāvjiem diskutēs un vienosies par labāko risinājumu,» sacīja studentu pārstāvis.

Runājot par reformu turpināšanu, Dubickis norādīja, ka svarīgs jautājums ir par to, kādā veidā uz to tiek iets.

Viņš arī atzina, ka studentiem šķiet atbalstāmas jaunievēlētā ministra minētās galvenās prioritātes. «Attiecībā uz augstāko izglītību tur norādīta konstruktīva sadarbība ar sadarbības partneriem. Mēs ceram, ka viņš mūs uzskata par tādiem. Mēs gribam atzīmēt, ka sadarboties tomēr vajadzētu ar visiem partneriem un visiem kopā strādājot nonākt pie tā viena mērķa par labāku augstāko izglītību, par pieejamu augstāko izglītību,» akcentē Dubickis.

Taču to, vai ministra nomaiņa atrisinās nozarē pastāvošās problēmas, rādīšot laiks. LSA jaunajam ministram lūgs tikšanos, lai pārrunātu aktuālos jautājumus.

Jau vēstīts, ka par uzticības izteikšanu Dombrovskim balsoja 46 parlamentārieši, pret bija 28. Par balsoja koalīcijas pārstāvji no «Vienotības», Reformu partijas, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK frakcijas un neatkarīgie deputāti, bet visi «pret» balsojušie bija no «Saskaņas centra». Balsojumā nepiedalījās Zaļo un zemnieku savienības deputāti, kā arī deputāts Imants Parādnieks.

Dombrovskis izvirzījis piecas galvenās prioritātes izglītības un zinātnes nozarē 2013.-2014.gadam, kas sakrīt ar iepriekšējā ministra Roberta Ķīļa rosinātajām iniciatīvām.

Saistībā ar pedagogu motivācijas sistēmas izstrādi un ieviešanu Dombrovskis norāda, ka mērķis ir izveidot vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaisti.

Otra viņa izvirzītā prioritāte ir vispārējā izglītība bez maksas, ar to domājot likumā noteikt skaidras atbildes uz sabiedrībā aktuālo jautājumu, kādi mācību līdzekļi nepieciešami katra konkrētā vispārējās izglītības standarta apguvei, kurus no tiem nodrošina valsts, kurus pašvaldība un ko pērk vecāki. Tāpat arī nepieciešams nodrošināt atbilstošu valsts ieguldījumu.

Kā prioritāti viņš minējis arī profesionālās izglītības ciešu sadarbību ar darba tirgu. Vēl viena Dombrovska prioritāte būs augstākās izglītības kvalitātes celšana sadarbībā ar nozares pārstāvjiem. Tāpat kā prioritāti Dombrovskis nosaucis mērķtiecīgas un koncentrētas investīcijas zinātnē.

Dombrovskis ir Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas mācībspēks. Viņš ir ieguvis ekonomikas doktora grādu Klarka Universitātē ASV, brīvi runā trīs valodās.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis otrdien iesniedza demisijas rakstu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V). Veselības problēmu nomāktais Ķīlis pirmdien pauda gatavību demisionēt, ja tiks nodrošināta viņa iesākto reformu pēctecība. Ķīlis izglītības un zinātnes ministra amatā bija kopš 2011.gada 25.oktobra. Viņš bija Reformu partijas virzīts ministrs, taču tā arī līdz šim nav kļuvis par partijas biedru.