Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīlis: Jābūt kādam, kas pieskata, lai «mežacūkas neizbradā»

Vjačeslavs Dombrovskis (RP) ir vislabākais kandidāts izglītības un zinātnes ministra amatam, kurš varētu turpināt ministrijā iesāktos darbus, šodien preses konferencē sacīja demisionējušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Kā ziņots, Saeima šodien izglītības un zinātnes ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas vadītāju Vjačeslavu Dombrovski.

Raksturojot patlaban paveikto, Ķīlis sacīja, ka «ir lietas, kas ir izdarītas, ir uzarts lauks, ir iesētas sēklas, šur tur jau dīgst asni, tad ir jābūt kādam, kas pieskata, lai mežacūkas neizbradā vai vēl kāds neierodas un nenozog to visu, kas aug».

Viņš minēja, ka ar Dombrovski kopā ir rakstījuši darbus par augstāko izglītību un zinātni, tādēļ jaunais ministrs ir gana kompetents. «Vjačeslavs Dombrovskis ir vislabākais kandidāts, kurš varētu šos darbu turpināt,» teica Ķīlis.

Viņš pauda cerību, ka Dombrovska laikā izglītības kvalitāte, kas ir prioritāte numur viens, arī nepazudīs no mediju redzespunkta.

Jaunievēlētais ministrs sacīja, ka viņam ir «liels gods un izaicinājums turpināt sava kolēģa Roberta Ķīļa uzsākto revolūciju». Dombrovskis apliecināja, ka turpinās visas iesāktās Ķīļa reformas. «Visas reformas tiks turpinātas,» uzsvēra jaunais ministrs. Viņaprāt, parlamentā gūtā pieredze viņam varētu palīdzēt kompromisu meklēšanā ar nozari un novest līdz galam Ķīļa iesākto.

Viņš akcentēja, ka svarīgi, lai Ķīlim uzlabotos veselība, un viņš un arī Reformu partija augsti novērtētu, ja Ķīlis kļūtu par viņa ārštata padomnieku. Ķīlis aģentūrai LETA sacīja, ka, visticamāk, arī kļūs par padomnieku, jo viņam iesāktie darbi Dombrovskim jāpaskaidro.

Jau vēstīts, ka par uzticības izteikšanu Dombrovskim balsoja 46 parlamentārieši, pret bija 28. Par balsoja koalīcijas pārstāvji no «Vienotības», Reformu partijas, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK frakcijas un neatkarīgie deputāti, bet visi «pret» balsojušie bija no «Saskaņas centra». Balsojumā nepiedalījās Zaļo un zemnieku savienības deputāti, kā arī deputāts Imants Parādnieks.

Dombrovskis izvirzījis piecas galvenās prioritātes izglītības un zinātnes nozarē 2013.-2014.gadam, kas sakrīt ar iepriekšējā ministra Roberta Ķīļa rosinātajām iniciatīvām.

Saistībā ar pedagogu motivācijas sistēmas izstrādi un ieviešanu Dombrovskis norāda, ka mērķis ir izveidot vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaisti.

Otra viņa izvirzītā prioritāte ir vispārējā izglītība bez maksas, ar to domājot likumā noteikt skaidras atbildes uz sabiedrībā aktuālo jautājumu, kādi mācību līdzekļi nepieciešami katra konkrētā vispārējās izglītības standarta apguvei, kurus no tiem nodrošina valsts, kurus pašvaldība un ko pērk vecāki. Tāpat arī nepieciešams nodrošināt atbilstošu valsts ieguldījumu.

Kā prioritāti viņš minējis arī profesionālās izglītības ciešu sadarbību ar darba tirgu. Vēl viena Dombrovska prioritāte būs augstākās izglītības kvalitātes celšana sadarbībā ar nozares pārstāvjiem. Tāpat kā prioritāti Dombrovskis nosaucis mērķtiecīgas un koncentrētas investīcijas zinātnē.

Dombrovskis ir Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas mācībspēks. Viņš ir ieguvis ekonomikas doktora grādu Klarka Universitātē ASV, brīvi runā trīs valodās.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis otrdien iesniedza demisijas rakstu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V). Veselības problēmu nomāktais Ķīlis pirmdien pauda gatavību demisionēt, ja tiks nodrošināta viņa iesākto reformu pēctecība. Ķīlis izglītības un zinātnes ministra amatā bija kopš 2011.gada 25.oktobra. Viņš bija Reformu partijas virzīts ministrs, taču tā arī līdz šim nav kļuvis par partijas biedru.