Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PVO: Ik gadu uz ceļiem iet bojā 270 000 kājāmgājēju

Ik gadu pasaulē uz ceļiem dzīvību zaudē vairāk nekā 270 000 kājāmgājēju, ceturtdien paziņojusi Pasaules veselības organizācija (PVO).

PVO secinājusi, ka kājāmgājēji veido 22% no 1,24 miljoniem cilvēku, kas ik gadu iet bojā ceļu satiksmes negadījumos.

«Katru nedēļu uz pasaules ceļiem tiek nogalināti vairāk nekā 5000 kājāmgājēju. Tas tā ir, jo viņu vajadzības gadiem ilgi atstātas novārtā, bieži par labu motorizētajam transportam,» uzsvēra PVO pārstāvis.

«Mums jāpārdomā veids, kādā organizējam mūsu transporta sistēmas, lai padarītu iešanu kājām drošu un izglābtu kājāmgājēju dzīvību,» viņš piebilda.

PVO secinājusi, ka no visiem ceļu izmantotājiem kājāmgājēji ir visneaizsargātākie.

Lielu daļu no bojāgājušajiem vai cietušajiem kājāmgājējiem veido zēni un vīrieši, liecina dažādi pētījumi.

Attīstītajās valstīs visvairāk apdraudēti ir gados vecāki kājāmgājēji, bet zemu un vidēju ienākumu valstīs visbiežāk cieš bērni un gados jauni cilvēki.

Kājāmgājēju proporcija ceļu satiksmes negadījumu upuru vidū vislielākā ir Āfrikā - aptuveni 38%. Bet viszemākā Āzijas dienvidaustrumos - aptuveni 12%.

«Mēs visi esam kājāmgājēji, un valdībām būtu jāievieš pasākumi, lai mūs labāk aizsargātu,» norādīja PVO darbinieks Oļegs Čestnovs.

«Tas ne tikai glābs dzīvības, bet radīs apstākļus, kas nepieciešami, lai padarītu iešanu kājām drošu. Kad ceļi ir droši, cilvēki vairāk ies kājām, un tas savukārt uzlabos veselību un aizsargās vidi,» viņš piebilda.

Lai palielinātu kājāmgājēju drošību uz ceļiem, PVO iesaka kombinētu pasākumu kopumu, aptverot tiesībsargājošās iestādes, inženierzinātnes un izglītojošus pasākumus.

PVO ierosina likumos noteikt stingrākas sankcijas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, braukšanu dzērumā un mobilo telefonu izmantošanu, esot pie stūres, kā arī ierīkot ietves, pārejas un pieklājīgu apgaismojumu.