Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PVD nekonstatē pārkāpumus «Zilajā lagūnā»

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir pabeidzis šodien sākto pārbaudi zvejas produktu ražošanas uzņēmumā SIA «Zilā lagūna», kurā nekonstatēja higiēnas prasību pārkāpumus, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

«Tāpat secināts, ka Latvijā tirdzniecībā nav pieejama uzņēmuma produkcija, kas ražota no tās pašas izejvielas, kurā ASV pārtikas apriti uzraugošā institūcija ir konstatējusi baktērijas «listeria monocytogenes» klātbūtni. Uzņēmumā darbojas arī paškontroles sistēma, kuras ietvaros produkcija ir laboratoriski pārbaudīta arī uz konkrētās baktērijas klātbūtni,» sacīja Meistere.

Viņa arī norādīja, ka saskaņā ar noteikto kārtību PVD inspektori ir paņēmuši gatavās produkcijas, izejvielu un nomazgājumu paraugus, kas nosūtīti laboratoriskajai izmeklēšanai.

Kā ziņots, ASV pārtikas uzraudzības dienesti Ņujorkas pavalstī atsaukuši no tirdzniecības vairākus produkcijas veidus, ko ražojusi «Zilā lagūna», jo zivju produkcijā atklāta baktērija «listeria monocytogenes». Šīs baktērijas izraisītie simptomi atgādina gripu un ir īpaši bīstami grūtniecēm un cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu. No pārdošanas atsaukti siļķes filejas konservi «Antalja», siļķes fileja garšvielās, siļķes fileja «Matjē», «Forelka», kā arī laša filejas gabaliņu konservi. Visi ražojumi ASV tirgoti ar zīmolu «Latis».

Savukārt uzņēmuma laboratorijas vadītāja Nadežda Uļceva iepriekš «Nozare.lv» sacīja, ka baktēriju daudzums, kas atklāts uz ASV eksportētajos SIA «Zilā lagūna» konservos, ir bijis pieļaujams saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) standartiem. Savukārt problēmas ASV radušās šajā valstī noteikto stingrāko normu dēļ.

«Zilās lagūnas» apgrozījums pērn bija 14,83 miljoni latu, kas ir par 64% vairāk nekā iepriekšējā gadā apgrozītie 9,03 miljoni latu, liecina «Firmas.lv» informācija.

Uzņēmuma peļņa augusi par 68% - no 118 774 latiem 2011.gadā līdz 200 392 latiem pērn. Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka peļņa tiks izlietota tālākai ražošanas attīstībai.

«Zilās lagūnas» pamatdarbība ir zivju pārstrāde, kā arī mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība.

«Zilā lagūna» dibināta 1997.gadā Daugavpils novada Kalkūnu pagastā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 812 583 lati.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 89,11% ir Mihails Kaidanovs, savukārt 10,89% kapitāldaļu pieder Igoram Širšonam.