Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts budžetā ieskaitīs lielāko VID arestēto naudas summu

Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā nolēmumu, ar kuru par noziedzīgi iegūtiem, konfiscējamiem un ieskaitāmiem valsts budžetā tika atzīti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes arestētie naudas līdzekļi 174 130 latu apmērā, aģentūru LETA informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

VID Finanšu policijas pārvalde minētos finanšu līdzekļus arestēja 2010.gada 25.maijā sākta kriminālprocesa laikā. Minētais kriminālprocess tika ierosināts pret noziedzīgā grupējuma, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb naudas atmazgāšanu, dalībniekiem, kuru darbību VID Finanšu policijas pārvalde apturēja 2010.gada 3. un 4.jūnijā.

Pašlaik lielākā daļa pirmstiesas izmeklēšanas darbību ir paveikta, un drīzumā procesa virzītājs, VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētājs, lems par kriminālprocesa nosūtīšanu kriminālvajāšanas sākšanai.

Izmeklēšanas gaitā 17 uzņēmumi, kas bija shēmas «klienti», laboja iesniegtās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijas par summu aptuveni 200 000 latu apmērā, un tā rezultātā valsts budžets saņēma tam pienākošos pievienotās vērtības nodokļa maksājumus.

VID jau iepriekš informēja, ka noziedzīgais grupējums darbojās ar mērķi samazināt valsts budžetā maksājamo PVN apmēru un legalizēt noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus. Laika posmā no 2009.gada janvāra līdz 2010.gada aprīlim noziedzīgais grupējums bija legalizējis gandrīz sešus miljonus latu un, nenomaksājot PVN, nodarījis valsts budžetam kaitējumu aptuveni 1,2 miljonu latu apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, veicot virkni kratīšanu shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās Rīgā, Mārupē, Jūrmalā, Babītē un Dreiliņos, VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji izņēma ne tikai lielu skaitu fiktīvu uzņēmumu zīmogu, kodu kalkulatoru, dokumentu, datorus un zibatmiņas, bet arī ievērojamu daudzumu skaidras naudas līdzekļu dažādās valūtās.

2009.gada 22.jūnijā VID Finanšu policijas pārvalde pieņēma lēmumu procesa par noziedzīgi iegūtu mantu sākšanai un nodeva to Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai, lai lemtu par noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu konfiscēšanu un ieskaitīšanu valsts budžetā.

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa 2012.gada 15.oktobrī nolēma, ka VID Finanšu policijas pārvaldes arestētie finanšu līdzekļi 174 130 latu apmērā ir konfiscējami un ieskaitāmi valsts budžetā, tomēr personas, kurām tika izņemti šie naudas līdzekļi, to apstrīdēja.

Tomēr apgabaltiesa 29.aprīlī nolēma atstāt spēkā minēto Ziemeļu rajona tiesas nolēmumu, saskaņā ar kuru VID Finanšu policijas pārvaldes arestētie finanšu līdzekļi 174 130 latu apmērā konfiscējami un ieskaitāmi valsts budžetā.