Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP: Latvijas jauniešiem tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā

Jauniešiem no Latvijas tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā, un to programmās tiek iekļauti Krievijas armijas paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku ietekmi, savā pagājušā gada darbības publiskajā pārskatā secinājusi Latvijas Drošības policija (DP).

DP secinājusi, ka Krievijas īstenotās tautiešu politikas izpausmes Latvijā vērojamas kopš šīs tūkstošgades sākuma, kad šī politika kļuva par Krievijas ārpolitikas sastāvdaļu un tai tika atvēlēti būtiski finanšu līdzekļi. Ņemot vērā iepriekšminēto DP analizējusi, jauniešu iesaistīšanu tautiešu politikas īstenošanā.

Jau šobrīd Krievijas ar valsts (federālā aģentūra «Rossotrudņičestvo») un nevalstisko organizāciju (fonds «Russkiy Mir») starpniecību stiprina jauniešu, īpaši skolēnu no skolām ar krievu mācību valodu un studentu, saikni ar Krieviju, kā arī radniecīgām jauniešu organizācijām Krievijā un to aktīvistiem.

Vidusskolu absolventiem konkursu kārtībā tiek piedāvātās augstākās izglītības iespējas Krievijas augstskolās par budžeta līdzekļiem. Nereti aktīva dalība tautiešu politikas pasākumos vai rekomendācijas no redzamiem tautiešu politikas aktīvistiem vairo jauniešu izredzes iegūt apmaksātu studiju vietu Krievijā.

Krievijas valsts institūciju vai pašvaldību apmaksāti Latvijas vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēnu un to pedagogu braucieni un ekskursijas uz Krieviju arī tiek izmantotas, lai piesaistītu jauniešus un veidotu noturīgu saikni ar Krieviju.

Skolu un augstskolu vecuma jauniešiem no Latvijas tiek sniegtas iespējas un apmaksāta dalība vasaras, kā arī militāra rakstura nometnēs Krievijā, kur paralēli atpūtai un izklaidēm tiek rīkotas apmācības semināru un lekciju veidā par jauniešiem saistošām tēmām.

Apmācību programmā tiek iekļauti jautājumi par Krievijas vēsturi un politiku. Jaunieši tiek apmācīti politiskajās tehnoloģijās, sabiedriskajās attiecībās, sabiedrisko un politisko organizāciju veidošanā un vadīšanā u.tml.

Krievijas jauniešu organizācijas un par tautiešu politikas īstenošanu atbildīgās institūcijas ir apzinājušas un izveidojušas kontaktus ar sociāli un politiski aktīviem jauniešiem Latvijā, kuri tiek iesaistīti tautiešu politikas aktivitātēs.

Jauniešu sagatavošanu un līdzdarbību tautiešu politikā nodrošina arī atsevišķi referenduma par krievu valodu kā otru valsts valodu organizatori, kuri turpina vadīt apmācību programmu jauno sabiedrisko un politisko līderu sagatavošanai, šim nolūkam izmantojot Baltijas Starptautiskās akadēmijas telpas.

Šajā apmācības procesā aktīvi piedalās kustības «Nepilsoņu kongress» dalībnieki un redzamu Krievijas tautiešu politikas aktivitātēs iesaistītu jauniešu organizāciju aktīvisti.

DP secinājusi, ka viens no Krievijas mērķiem ir panākt, ka tautiešu mītnes valstīs ir aktīvas jauniešu organizācijas, kas darbojas pēc līdzīgiem principiem ar Krievijas organizācijām vienotu mērķu sasniegšanai.

Veicinot savstarpēju sadarbību starp jauniešu organizācijām, tiek panākts, ka sadarbībā iesaistītajām jauniešu grupām Latvijā ilgtermiņā nostiprinās noteikta, atšķirīga vērtību sistēma un pasaules uzskats.

No jauniešu organizācijām tiek atlasīti spējīgi jaunieši, kuriem būtu jākļūst par savu valstu nākamajiem sabiedriskās un politiskās elites pārstāvjiem, cerot uz to, ka nākotnē - iesaistoties politikā, iegūstot varu un ieņemot augstus amatus, šie jaunieši īstenotu Krievijas interesēm atbilstošu politiku.

«Krievijā rīkotajās jauniešu militāra rakstura nometņu programmās tiek iekļauti KF bruņoto spēku paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku un emocionālu ietekmi. Tāpat Latvijas jauniešu studijas Krievijā rada atsevišķus pretizlūkošanas riskus, jo par ārvalstu augstskolu studentiem tradicionāli interesi izrāda Krievijas drošības dienesti,» secinājusi DP.