Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Likumsargi turpina cīņu ar augu maisījumiem

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki ceturtdien Liepājas ielās pie vairākiem jauniem vīriešiem atrada pa iepakojumam ar  zaļganas krāsas augu maisījumu, informē Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Ap plkst.16.20 Liepājā, A.Pumpura ielā, pie 1996.gadā dzimuša jaunieša atradās maisiņš ar augu maisījumu, savukārt plkst.21 aizturēts 1989.gadā dzimis vīrietis, pie kura pārmeklēšanas laikā atrasts maisiņš ar augu maisījumu. Apmēram stundu vēlāk uz tās pašas ielas aizturēti 1994.un 1996.gadā dzimuši jaunieši, arī pie viņiem atradies augu maisījums.

Savukārt ap plkst.23.15 aizturēts kāds 1988.gadā dzimis vīrietis, pie kura pārmeklēšanas laikā atrasts maisiņš ar augu maisījumu. Šis vīrietis nogādāts slimnīcā ekspertīzes veikšanai saistībā ar iespējamu atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Izņemtajām vielām nozīmēta ekspertīze, notiek pārbaudes visu apstākļu noskaidrošanai.

Šteinberga uzsver, ka viena no Valsts policijas prioritātēm ir narkotisko un psihotropo vielu aprites apkarošana, tādēļ šādiem gadījumiem Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Šteinberga arīdzan atgādina, ka, sasniedzot 14 gadu vecumu, personai iestājas kriminālatbildība.

Likums nosaka, ka narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana ir sodāma ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt Latvijas administratīvā pārkāpuma kodeksa 46.pants par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī vielu, kas var tikt izmantotas narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgai izgatavošanai (prekursoru), neatļauta iegādāšanās vai glabāšana nelielā apmērā vai narkotisko un psihotropo vielu lietošana bez ārsta nozīmējuma uzliek naudas sodu līdz septiņdesmit pieciem latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.