Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākas starptautiskie gaisa balonu svētki «Rīgas vīzijas 2013»

3.maijā, ar lidojumu no Ogres līdz Rīgai atklāti starptautiskie gaisa balonu svētki «Rīgas vīzijas 2013». Šie būs vērienīgākie gaisa balonu svētki Latvijas vēsturē, kuros piedalīsies vairāk kā 20 gaisa balonu komandas no 15 valstīm.

«Rīgas vīzijas 2013» turpināsies visu nedēļas nogali. Gaisa baloni iekrāsos debesis dažādās krāsās un radīs svētku noskaņu ikvienam rīdziniekam.

Svētku atklāšanas lidojuma maršruts paredzēts no Ogres līdz Rīgai. Plkst. 19:00 baloni pacelsies no Ogres Meža tehnikuma stadiona un ap 21:00 tie piezemēsies Zemgales priekšpilsētā, iespējams Rumbulas skrejceļa teritorijā. Šodien vēja virziens balonus nes jūras virzienā, tādēļ piezemēties pilsētas centrā nav iespējams.

Gaisa balonu svētkos Latviju pārstāvēs 7 piloti: Gunārs Dukšte, Inga Igaune, Ivars Grīnbergs, Aivars Vaičuks, Ģirts Vilks, Kristaps Frickauss un Ingrīda Ābele.

Pilota Ivara Grīnberga vadītajā, gaiši zaļajā balonā Rīgā ieradīsies arī Rīgas mēra amata kandidāts, LZS biedrs Armands Krauze. Lidojumā plānots lēni un rūpīgi apskatīt Rīgu no putna lidojuma. Krauzem vienmēr ir bijusi interese izmēģināt lidojumu ar gaisa balonu, jo pats nodarbojas ar ekstrēmu vaļasprieku, kas saistīts ar lidošanu - paraplanierismu.

  • 4.maija vakarā, no plkst. 17:30 līdz 20:00 lidojumā «Brīvība» pilots Gunārs Dukšte pāri Rīgai lidos ar pasaulē lielāko Latvijas karogu, kurš ir 22,5 m plats un 45 m garš.
  • Plkst. 22:00 uz AB dambja notiks svētku ugunsspēle - starošana komponista Valda Zilvera Gaisa balonu uguņošanas mūzikas pavadībā.

Tā kā gaisa baloni ir atkarīgi no laika apstākļiem, precīzus lidojuma laikus un virzienus būs iespējams uzzināt tikai vienu dienu vai pat dažas stundas pirms lidojumiem. Interesentus aicinām sekot līdzi informācijai masu medijos.

Precīzi lidojuma laiki un plašāka informācija par Starptautiskajiem gaisa balonu svētkiem «Rīgas vīzijas 2013» būs pieejama arī interneta mājas lapā «rigavision2013.lv».