Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecmeistaru izstāde «Ar būdu uz baznīcu...»

Turpinot labās tradīcijas  Klasiskās mākslas galerija «Antonija» arī šinī maija mēnesī sarīkojusi īpašu vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu izstādi, kuru varēs aplūkot galerijas telpās no 2013. gada 7. maija.  

Darbu un mākslinieku daudzveidība, skatot šo izstādi ar laika nogriezni, rosināja dot šai izstādei nosaukumu «Ar būdu uz baznīcu...», šo vēlmi pastiprināja šai pavasarī gaisā virmojošās vēsmas... politiskās peripetijas, plūdi, pavasara darbi... Te nu organizatori atcerējās vienu no spilgtākajām tāda paša nosaukuma Paula Putniņa lugām, tā velkot paralēles ar mākslu un daudzu mākslinieku dzīvesstāstiem...

Arī šajā izstādē būs aplūkojami ievērojams skaits izcilu vecmeistaru darbu - gan par lauku, gan pilsētas tēmu, kā arī līdzsvarotas klusās dabas, un pārdomās iegrimuši portreti. Kā īpašu retumu galerija piedāvā aplūkot Borisa Bērziņa gleznu «Pie baznīcas», tā sauktā «tūbiņu» perioda darbu, kas zināmā mērā sasaucas ar izstādes nosaukumu. Ievērības cienīgs ir arī tāds retums, kā spilgta pagājušā gadsimta gadu mijas ainavu glezniecības kopēja Kārļa Kalves eļļas glezna «Pie ezera», kur tumšzaļajās ezera dzīlēs atspoguļojas sirmie vītoli..

Skatītājiem būs iespēja gūt prieku no J. Apiņa, J. Bīnes, O. Pladera, J. Jaunsudrabiņa, K. Miesnieka, A. Skrides, R. Tillberga, V. Kalnrozes, L. Liberta, L. Svempa, J. Viļumaiņa, J. Spriņģa, F. Milta, J. Oša, L. Mūrnieka, H. Siliņa, S. Kreica, E. Vintera, Dž. Skulmes un daudzu citu ievērības cienīgu Latvijas mākslinieku darbiem.

No grafikas autoru darbiem būs apskatāmi: R. Sutas, N. Strunkes, A. Beļcovas, I. Zeberiņa, O. Skulmes, K. Fridrihsona, G. Vīndedža karikatūras, K. Cīruļa, G. Kroļļa, K. Dobrāja, I. Poikāna u.c.

Mūsdienīgāku ieskatu radīs jaunākas paaudzes mākslinieku darbi - A. Ņikitina, A. Zariņas, V. Šuvalovas, A. Butnora, K. L. Avotiņas, K. Kvitkas, A. Mediņas un K. Zariņas gleznas.

Izstāde būs ļoti daudzveidīga, gan pēc sižeta, gan pēc izstādītajiem darbiem. Ekspozīcijā būs apskatāmi 268 mākslas darbi, kas noteikti iepriecinās pat pašus prasīgākos mākslas cienītājus.

Galerijā «Antonija» (Brīvības ielā 157, Rīga) izstāde būs apskatāma no 7. - 23. maijam, kas noslēgsies ar izstādes darbu izsoli.