Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rēzeknē protestē pret sliktajiem ceļiem

Rēzeknē sākusies parakstu vākšana atklātajai vēstulei, kurā tiek pieprasīts nekavējoties sākt pilsētas galveno piebraucamo ceļu remontu un pilsētas ielu rekonstrukciju un remontu, aģentūru «LETA» informēja viens no akcijas organizatoriem Vjačeslavs Dubovskis.

Vēstulē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) aicināts izvērtēt arī Rēzeknes pilsētas domes valdības rīcību ielu remontu jautājumos. Vēstulē tās autori salīdzina vispārējo ceļu stāvokli Latvijā un tās Baltijas kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī akcentē ielu kritisko stāvokli Rēzeknē.

Pēc Dubovska domām, gan Rēzeknē, gan arī valstī kopumā ir pārkāpta tā robeža, kad par ceļu stāvokli «varēja strīdēties virtuvē, ir pienācis laiks atgādināt par ceļu problēmām tiem, kas ir atbildīgi par to risināšanu».

Ja vēstulē paustais protests paliks nesadzirdēts, tās autori pieļauj arī citādu protesta akciju rīkošanu.

Vēstule adresēta satiksmes ministram Anrijam Matīsam, Sprūdžam un Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam (SC).

Pirmajās divās dienās vēstuli parakstījuši vairāk nekā 300 cilvēki. Kad vēstuli būs parakstījuši vismaz 1000 cilvēki, to plānots iesniegt arī Rēzeknes pilsētas domē.

Aģentūrai «LETA» Dubovskis atzina, ka daudzi no protesta akcijas rīkotājiem regulāri ir vērsušies atbildīgajās pašvaldības struktūrās ar sūdzībām par slikto ceļu stāvokli un uzturēšanu un pieprasījuši novērst trūkumus. Tā vietā, lai novērstu minētos trūkumus, amatpersonas visbiežāk atrunājušās.

Kā vienu no piemēriem Dubovskis minēja Pumpura ielu, kas, neskatoties uz iedzīvotāju lūgumiem, ziemas laikā nevienu reizi nav tikusi iztīrīta un atrisināt šo jautājumu izdevies vien tad, kad problēmas risināšanā tikuši iesaistīti žurnālisti.

Rēzeknes pilsētas domē aģentūrai «LETA» paskaidroja, ka protesta vēstule pašvaldībā pagaidām nav saņemta, un noliedza faktu, ka pilsētā netiktu veltīta uzmanība ielu remontiem, kā arī norādīja, ka, paaugstinoties gaisa temperatūrai, Rēzeknes ielās sācies intensīvs bedrīšu remonts.

Avārijas bedrīšu remonts Rēzeknes ielās tika veikts arī ziemas periodā, izmantojot auksto asfaltu. Savukārt patlaban notiek jau daudz intensīvāks bedrīšu remonts, izmantojot citu, attiecīgajam laika periodam atbilstošāku tehnoloģiju.

Patlaban avārijas bedrīšu remonts jau ir veikts Atbrīvošanas alejā, Maskavas, Brīvības, Rīgas un citās pilsētas ielās. Ir izveidots ielu saraksts pēc to klasifikācijas, kā arī noteikts apsekoto bedrīšu apjoms, lai varētu plānot gan veicamos darbus, gan arī tam nepieciešamos līdzekļus.

Bedrīšu remontu pilsētas ielās plānots pabeigt līdz 1.jūnijam.

Aģentūra «LETA» noskaidroja, ka SIA «Mikrolines» tehniskais direktors Vjačeslavs Dubovskis 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās Rēzeknē startē partijas «Alternative» deputātu kandidātu sarakstā ar pirmo numuru.

Starp protesta akcijas organizatorēm figurē arī Alīna Vinnika, kas minētās partijas deputātu kandidātu sarakstā ar 43.numuru pašvaldību vēlēšanās startē Rīgā.