Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apcietina aizdomās par jaunieša apliešanu ar degošu šķidrumu turēto pusaudzi

Ventspils tiesa šodien nolēma apcietināt 17 gadus veco jaunieti, kurš tika aizturēts pēc traģiskās mājas ballītes Ventspilī, kurā smagus ķermeņa apdegumus guva 16 gadus vecs pusaudzis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieks Ģirts Kokins, aizdomās turētais jaunietis apcietinājumā atradīsies Talsos.

Pašlaik citu aizdomās turamo personu šajā krimināllietā nav, bet policija turpina nopratināt jauniešus, kuri piedalījās šajā mājas ballītē. Policijas rīcībā ir informācija, ka cietušais ticis apliets ar medicīnisko spirtu un aizdedzināts. Jauniešu liecības par šādas rīcības motīviem gan ir atšķirīgas - vieni norāda, ka tā bijusi ļaunprātīga rīcība, bet citi - ka tas noticis alkohola reibumā bez ļaunprātīga nodoma, nepadomājot, cik traģiskas izvērtīsies sekas.

Par notikušo policija saņēmusi informāciju no medicīnas iestādes, kas informējusi, ka zēns ar smagiem apdegumiem slimnīcā nogādāts agrā 1.maija rītā no jauniešu organizētas ballītes kādā privātmājā. Notikuma vietā nekavējoties ieradusies policija, bet lielākā daļa jauniešu privātmāju, kurā bija norisinājies jauniešu pasākums, jau bija atstājuši.

Policija ierosinājusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 125.panta 1.daļas un sākusi izmeklēšanu. Pašlaik noskaidrots, ka iepriekšējā vakarā kādā privātmājā pulcējušies liels skaits jauniešu vecumā no 14 līdz 18 gadiem, kuri sarīkojuši pasākumu bez pieaugušo kontroles.

Policija aicina pieteikties visus jauniešus, kuri bija klāt šajā pasākumā un var sniegt jebkāda veida informāciju. Policijā skaidroja, ka izmeklēšanai ikviena liecība ir ļoti svarīga, jo tikai tā var noskaidrot precīzus notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

Cietušais jaunietis turpmākai ārstēšanai pārvests uz Rīgu. Viņš guvis 22% līdz 23% ķermeņa apdegumu, aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Džeimss Rozītis. Slimnīcā 16 gadus vecajam pusaudzim būs jāuzturas ilgstoši - aptuveni mēnesi. Kā skaidroja Rozītis, trīs ceturtdaļas no gūtajiem apdegumiem ir dziļi. Liesmas radītie bojājumi vairāk skāruši kājas, rokas un nedaudz arī seju. Pašlaik zēna veselības stāvoklis vērtējams kā stabils. Viņa ārstēšanās paredzēta vairākos posmos, kas saistīti gan ar bojāto audu noņemšanu, gan brūču slēgšanu.