Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB viesošanās Liepājas SEZ saistīta ar kriminālprocesu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku ierašanās 29.aprīlī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldē, lai iegūtu pārbaudes veikšanai nepieciešamos dokumentus un informāciju, bijusi saistīta ar kādu kriminālprocesu.

Nākamajā dienā pēc KNAB darbinieku vizītes KNAB, neminot ne vārda par kriminālprocesu, atklāja vien to, ka pārbaude ir saistīta ar publiskajiem iepirkumiem.

Pēc tam, kad vakar portālā «pietiek.com» parādījās informācija par kriminālprocesu, KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs šodien aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB darbības 29.aprīlī Liepājas SEZ pārvaldē ir veiktas kriminālprocesa ietvaros saistībā ar publiskajiem iepirkumiem. Plašāka informācija sabiedrībai tiks sniegta, kad tas netraucēs izmeklēšanas interesēm.

Portāls «pietiek.com» raksta, ka KNAB pirmdienas vizīte Liepājas SEZ pārvaldē saistīta ar 29.aprīlī uzsāktu kriminālprocesu par iespējamām nelikumīgām darbībām 2011.gada maijā-jūnijā notikušā iepirkumā par automašīnu piegādi pārvaldes vajadzībām.

KNAB izmeklē iespējamas nelikumīgas darbības, ko veikusi Liepājas SEZ pārvaldes iepirkumu komisija kādā pirms gandrīz diviem gadiem notikušā autoiepirkumā. Kriminālprocess ierosināts par dienesta viltojumu. Izmeklēšanai tuvi avoti portālam norāda uz laiku no 2011.gada maija sākuma līdz jūnija beigām. Šajā laikā noticis iepirkuma konkurss par tiesībām veikt automašīnu piegādi Liepājas SEZ pārvaldei.

Portāls raksta, ka ar Liepājas SEZ dienesta auto pārvietojas gan Liepājas mērs, vienlaikus SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks, gan SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Vēlāk pašā vakarā Liepājas mērs ar īsziņas starpniecību apstiprinājis, ka Liepājas SEZ dienesta auto, kuru viņš izmanto, iepirkts tieši 2011. gadā.

Pēc portāla informācijas, kas gūta no izmeklēšanai tuviem avotiem, pirmdien notikušajā kratīšanā Liepājas SEZ pārvaldē KNAB operatīvie darbinieki izņēmuši pārvaldes vecākās ekonomistes Evitas Pērkones darba kabinetā esošu datoru. Tieši caur Pērkones rokām pēdējos 9 gadus gājuši Liepājas SEZ iepirkumi, viņa nodarbojusies ar iepirkumu dokumentu sagatavošanu.