Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ankipāns: Izlasē pietrūkst vismaz vēl viena laba piecinieka

Bijušais Latvijas izlases hokejists Ģirts Ankipāns sarunā ar «Apollo» sacīja, ka pasaules čempionātā hokejā latviešiem svarīgi būs kvalitatīvi izpildīt trenera taktiskos uzdevumus.

«Godīgi sakot, neesmu pārāk daudz redzējis izlasi pavasarī, varu tikai spriest pēc sastāva un rezultātiem. Treneris mēģina iespēlēt maiņas, sastāvs ir ļoti jauns un neapbružāts, trenerim būs jāpierāda sava meistarība,» teic Ģirts.

«Pirmkārt jābūt taktiski ļoti gataviem un uz katru spēli atsevišķi, tas būs noteicošais, lai varētu sasniegt rezultātu. Nevaram teikt, ka vāji vārtsargi, aizsargi vai uzbrucēji. Svarīgi, cik pareizi taktiski nospēlēs hokejisti un kādu taktisko risinājumu piedāvās treneri. Protams, šis uzdevums jāizpilda, bet varam tikai minēt, vai izpildījums būs kvalitatīvs. Intervijās spēlētāji uzsver, ka kolektīvs ir labs, tas ir pozitīvi.» norāda uzbrucējs.

Ankipāns saka, ka spēku samēri ir izlīdzinājušies un prognozēt rezultātus ir grūti. Dalīt komandas favorītos un autsaideros nedrīkstot.

«Mūsdienās tas vairs nav tik aktuāli, īpaši pie šīs izspēles sistēmas. Agrāk bija viena svarīga spēle mums apakšgrupā, kas noteica virzienu, kurā tu dodies. Tagad ir vairākas spēles, vari uzvarēt stiprās komandas, bet zaudēt vājākām un netiec nekur. Visas komandas ir līdzīgas, prognozēt nav vērts. Galvenais pašiem būt gataviem morāli un fiziski un tad rezultāts nepazudīs, un nebūs sliktāks kā citus gadus.»

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans Latviju sauc par hokeja lielvalsti. Ankipāns izteikumos ir piesardzīgāks.

«Jā un nē. Mūsu valstī tas ir augstu vērtējams, bet vai mēs esam hokeja lielvalsts? Diezvai. Tas, ka mūs visi zina, tas ir fakts. Hokeja lielvalsts būtu, ja būtu vēl vairāk spēlētāju un labāka infrastruktūra, lielāks atbalsts no valsts un sponsoriem,» uzsver spēlētājs, piebilstot, ka nav viena konkrēta hokejista, kurš izteikti trūkst šajā izlases modelī.

«Protams, trūkst labākie, nav viņu tik daudz, viens spēlētājs neko nemainītu. Pietrūkst vismaz vēl viena piecinieka ar tiem spēlētājiem, kuri šogad nav un tad jau varētu veidot mūsdienu modeli ar divām uzbrūkošām maiņām,» atbild Ģirts.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>