Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamnedēļ vizītē Latvijā ieradīsies SVF eksperti

Nākamnedēļ vizītē Latvijā ieradīsies Starptautiskā valūtas fonda (SVF) eksperti.

SVF ekspertu vizīte noritēs no otrdienas, 7.maija, līdz 13.maijam, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

SVF vizītes laikā tiks vērtēta Latvijas makroekonomiskā attīstība - fiskālā, monetārā politika un finanšu sektora attīstība.

Ar SVF ekspertiem tiksies arī finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Kā ziņots, aprīļa sākumā SVF paziņoja par pastāvīgās pārstāvniecības biroja Latvijā slēgšanu, norādot, ka Latvija ir atguvusi makroekonomisko stabilitāti. SVF pārstāvniecība Latvijā tiks slēgta šā gada vasarā, kad fonda pārstāvis Deivids Mūrs beigs savu misiju Latvijā.

SVF pastāvīgo pārstāvniecību Latvijā atvēra 2009.gadā pēc starptautiskās palīdzības programmas apstiprināšanas.

«Latvija 2011.gadā veiksmīgi pabeidza palīdzības programmu un 2012.gadā pirms termiņa atmaksāja visas parādsaistības. Latvija ir atguvusi makroekonomisko stabilitāti, un tās ekonomikas atlabšana ir veselīga, kaut arī saglabājas būtiski izaicinājumi, kā augstais bezdarba līmenis un mikroekonomisko reformu turpināšana,» bija teikts aprīlī publicētajā SVF paziņojumā.

Fonds pauda cerības turpināt ciešu sadarbību ar Latviju galvenokārt regulāru divpusēju konsultāciju formā.

Jau ziņots, ka Latvija pagājušajā gadā pirms termiņa atmaksāja krīzes laikā starptautiskajā aizdevumu programmā saņemto SVF aizdevumu.