Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grieķijas finanšu ministrs: Sliktākais ir aiz muguras

Sliktākais jau ir aiz muguras un Grieķijas krīzes skartā ekonomika sāk atlabt, paziņojot Grieķijas finanšu ministrs Jannis Sturnars.

Intervijā valsts medijiem Sturnars paziņoja, ka smagie centieni sakārtot valsts finanses sākuši nest augļus, kas ļaus Grieķijai nākamgad atgriezties starptautiskajos finanšu tirgos.

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pirmdien nāks klajā ar ziņojumu par Grieķijas ekonomiku, apstiprinot, ka krīzes smagākais posms ir aiz muguras, vēsta Grieķijas mediji.

Sturnars pavēstīja, ka Grieķija paveikusi aptuveni divas trešdaļas no vajadzīgām reformām, lai mazinātu valsts budžeta deficītu.

Ministrs skaidroja, ka atgriešanās starptautiskajos finanšu tirgos ļaus mazināt valsts atkarību no starptautisko aizdevēju maksājumiem.

Eiropas Savienība un Starptautiskais Valūtas fonds kopumā kopš 2010.gada Grieķijai aizdevuši jau 240 miljardus eiro (168,6 miljardus latu), apmaiņā pret finanšu palīdzību pieprasot veikt vērienīgus taupības pasākumus.

Starptautiskā aizdevuma nākamajā maksājumā Grieķija saņems 8,8 miljardus eiro (6,2 miljardus latu).