Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skandalozā studentes slepkavība: cietuma sardze pastāsta par pārsteidzošu Noksas spēju

Amerikāniete Amanda Noksa, kuru pērn attaisnoja britu apmaiņas studentes Mereditas Kerčeres slepkavības lietā, cietumā Itālijā citu starpā izcēlusies ar savu atturību un savrupību, kā arī pārsteidzošu spēju savaldīties.

To pastāstījusi cietuma apsardze Andžela Antonelli, kas Noksu redzēja no dienas dienā divu gadu garumā.

Antonelli intervijā «Daily Mail» stāsta, ka Noksa cietumā izdzīvojusi, pateicoties pārsteidzošai spējai savaldīties. Viņa cītīgi rakstījusi vēstules, dziedājusi Bītlu dziesmas un spēlējusi ģitāru. Cietuma sardze neatceras, ka Noksu būtu redzējusi raudam, arī naktīs, kad cietuma sardze apstaigājusi ieslodzītās.

«Citas lūdz trankvilizatorus, raud, kliedz, ka viņas nav vainīgas noziegumos, par kuriem apsūdzētas. Kliedz, ka viņām sāp, ka nevar turpināt dzīvot,» stāsta Antonelli.

Sardze stāstījusi, ka daudzas cietumnieces no pārdzīvojumiem dauzot galvas pret sienu, vemj, griež vēnas, bet Noksa esot bijusi mierīga un klusa. Noksas rakstītajās vēstulēs bijušajam draugam Rafaelam Sollečito, kurš arī tika apsūdzēts Mereditas nogalināšanā, jūtams nicinājums pret tiem, kas viņu vaino nozieguma pastrādāšanā, kā arī pret sabiedrības negatīvo nostāju pret viņu.

Vienīgā reize, kad Antonelli esot redzējusi Noksu satrauktu, bijusi diena, kad viņa gaidīja no mātes otro Harija Potera grāmatu.

Noksa esot turējusies savrup, neesot socializējusies ar citām cietuma iemītniecēm. Viņas cietuma biedres Noksu dēvējušas par «Ledus karalieni»

«Citas cietumnieces cep kūkas, cepumus, picas un dalās ar citām sievietēm. Amanda mielojās ar citu pagatavotajiem gardumiem, bet pati nekad neko negatavoja,» stāsta Antonelli.

Noksa tāpat neesot ne no viena aizņēmusies drēbes, kā to darījušas citas. «Domāju, ka viņa uzvedās tā, it kā būtu pārāka par citiem,» spriež Antonelli.

Tāpat Noksa nekad ne ar vienu neesot runājusi par nakti, kad notika slepkavība. «Pat ja Amanda nenogalināja Mereditu, viņa nav darījusi neko, lai palīdzētu cilvēkiem saprast, kas īsti notika tajā naktī,» tā Antonelli.

2009.gadā Noksai tika piespriests 26 gadu cietumsods par Kerčeres slepkavību, taču pēc atkārtotas lietas izskatīšanas 2011.gadā tiesa jauno sievieti attaisnoja, atbrīvojot tiesas zālē. Tiesa attaisnoja arī Noksas draugu Rafaelu Sollečito, kuram par līdzdalību slepkavībā tika piemērots 25 gadu cietumsods.

Apsūdzībā tika norādīts, ka narkotiku reibumā esošie jaunieši izvaroja britu studenti, bet pēc tam pārgrieza viņas rīkli. Studentes ķermenī 42 reizes bija ietriekts naža asmens. Jauniešu tiesas prāva savulaik izraisīja plašu rezonansi Eiropā, kā arī ASV.