Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrijas prese ar bažām gaida maču pret Latvijas izlasi

Virkne Austrijas preses izdevumu pauduši vilšanos [s:44739] hokeja izlases sniegumu pirmajās divās pasaules čempionāta spēlēs un ar bažām gaida otrdienas maču pret Latvijas valstsvienību.

«Austriešu hokejisti neko nav iemācījušies. Pēc jau gaidītā zaudējuma 2013. gada pasaules čempionāta sestdienas spēlē pret lielvaru - ASV (3:5) - seko pilnīga izgāšanās arī nākamajā, daudz svarīgākajā spēlē. Nekā citādāk nevar nosaukt Menija Viveirosa vadītās komandas spēli pret Franciju. Svētdien piedzīvots vilšanās pilns zaudējums pret Franciju (1:3). Taču šis trieciens jau ir ar sekām - mačs tika uzskatīts par «atslēgas spēli» cīņā par palikšanu augstākajā divīzijā,» vēsta Austrijas laikraksts «Die Presse».

«Tagad tikai uzvaras - otrdien pret Latviju un trešdien pret Vāciju - mūs glābtu no tālāka kritiena, jo punktu gūšana pret Somiju, vicečempioni Slovākiju un pasaules čempioni Krieviju būtu sensācija,» secina «Die Presse».

Laikraksts «Die kleine Zeitung» savam rakstam par Austrijas izlases sniegumu pasaules čempionātā licis virsrakstu «Sākas drebēšanas dienas». «Tagad Tomasam Vanekam un kompānijai būs jāgūst četri punkti spēlēs pret Latviju un Vāciju. Pēc liekā zaudējuma Francijai tagad Austrijai sākas cīņa par palikšanu augstākajā divīzijā,» raksta «Die kleine Zeitung».

«Esmu simtprocentīgi pārliecināts, ka varam uzvarēt Latviju un Vāciju. Priekšnoteikums tam ir vienmērīgs sniegums visu sešdesmit minūšu garumā,» laikrakstam izteicies austriešu uzbrucējs Tomass Hunderfunds.

Avīze «Kurier» slavē Latviju par pirmklasīgu sniegumu 16 gadu garumā. «Hokejs ir nepilno divu miljonu Latvijas iedzīvotāju nacionālais sporta veids. Lai gan pēc oficiālās statistikas Latvijā ir tikai 2350 hokejistu, kas ir ievērojami mazāk nekā Austrijā (5900), panākumi ir lieli. Baltieši augstākajā divīzijā ir kopš 1997. gada un [šajā laikā] četras reizes kvalificējušies olimpiskajām spēlēm,» atzinīgus vārdus velta laikraksts.

Avīze piemin, ka Latvijas izlasē nav Nacionālās hokeja līgas spēlētāji, bet ir vairāki Kontinentālās hokeja līgas klubu pārstāvji. Viens no raksta apakšvirsrakstiem vēsta «Zvaigzne aiz bandas», kuram seko Latvijas izlases trenera Artūra Irbes dzīvesstāsts. Savas karjeras beigās Irbe paguva uzspēlēt arī Austrijas čempionātā, kļūstot par valsts vicečempionu.

Interneta medijs «Laola1.at» atgādina, ka Latvija tāpat kā Austrija ir zaudējusi abas pirmās čempionāta spēles. «Fiziski spēcīgie latvieši noteikti pielietos vairāk spēka spēles nekā ASV vai Francija,» uzskata «Laola1.at».

Austriešu hokeja izlases aizsargs Andrē Lakoss «Laola1.at» gaidāmo spēli komentējis šādi: «Es nedomāju, ka pirmajās divās spēlēs izšķiroša nozīme bija fiziskajai spēle. Pretinieki to pārāk neuzspieda. Taču nākamās spēles gan būs pavisam citādas.»

Tikmēr «Laola1.at» galvenais redaktors Pēters Rīclers mājaslapā «Be24.at» publicētajā komentārā uzskata, ka noturēšanās augstākajā divīzijā būs grūta, bet ne neiespējama.

«Austrijas hokeja komandai pasaules čempionātā Helsinkos ūdens ir līdz kaklam. Jau atkal. Pēc diviem zaudējumiem izskatās, ka būs turpinājums cīņai par palikšanu elites grupā vai arī kļūsim par otršķirīgu komandu. Komandai ir jāizmanto sava iespēja neizkrist no augstākās divīzijas. Tas būs grūti, taču ne neiespējami,» raksta Rīclers.

Zīmīgi, ka arī Austrijas izlase tāpat kā Latvija šodienas treniņā bija veikusi izmaiņas visās četrās maiņās.

Abu komandu spēle otrdien Helsinkos sāksies plkst. 16.15.