Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mobilitātes programma «uzņem apgriezienus»: pieteicies krāsotājs, gaļas izcirtējs, mūrniece

Bez darba esošie cilvēki, kuri pieteikušies mobilitātes pabalstam, darbu atraduši ļoti dažādos arodos, piemēram, iesniegumu rakstījis krāsotājs, gaļas izcirtējs, lentzāģa operators un arī mūrniece, aģentūrai BNS pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Solveiga Kabaka.

Programma uzsākta 19.martā un līdz maija sākumam NVA saņēmusi 36 pieteikumus mobilitātes pabalstam - transporta vai ceļa izdevumu segšanai, lai nokļūtu darbavietā, kas atrodas tālāk no mājām.No saņemtajiem iesniegumiem 26 atbalstīti, septiņi noraidīti, pārējie vēl tiek vērtēti. Visvairāk pieteikumu saņemti NVA Ludzas un Rēzeknes filiālēs. Rēzeknē - pieci, bet Ludzā seši.

Kabaka aģentūrai BNS sacīja, ka mobilitātes programma tagad sākusi «uzņemt apgriezienus». Turklāt nevarētu teikt, ka lielākā virzība ir no laukiem uz pilsētām, bet gan novadu ietvaros. Cilvēki, kas pieteikušies, gatavi, piemēram, no Jaunpils novada mērot ceļu uz darbu Tukuma novadā, no Kārsavas novadu braukt uz Ciblas novadu, no Limbažu novada uz Alojas novadu.

Iedzīvotāji atraduši darbu dažādās specialitātēs, piemēram, vēlas strādāt par baļkvedēja vadītāju, gaļas apstrādes iekārtas operatoru, krāsotāju, gaļas izcirtēju, lentzāģa operatoru, mūrnieku, autovadītāju, tekstilšķiedru apstrādes operatoru, lielveikalā par zāles darbinieku.

Pieteikties mobilitātes pabalstam, diezgan aktīvi bijuši arī iedzīvotāji Aizkraukles un Liepājas pusē, filiālēs saņemti pa trim iesniegumiem. Tukumā, Cēsīs, Dobelē, Saldū, Madonā NVA vērsās vien pa diviem iedzīvotājiem, kas vēlētos saņemt mobilitātes pabalstu, savukārt virknē pilsētu pa vienam.

Reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā «Darbs Latvijā» iecerēts iesaistīt 350 cilvēku no visas Latvijas, izņemot Rīgu. Izņēmums – ja galvaspilsētā darba devējs piedāvās vienlaikus sākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem bezdarbniekiem.

Lai pretendētu uz mobilitātes pabalstu, darba devēja vakancei jābūt reģistrētai vismaz nedēļu NVA CV/Vakanču portālā vai NVA.

Šajā atbalsta pasākumā iesaistītajiem bez darba esošajiem cilvēkiem, kas atraduši darbu no deklarētās dzīvesvietas vismaz 20 kilometru attālā vietā, kompensēs transporta tēriņus braucieniem no deklarētās dzīvesvietas uz darbavietu un atpakaļ vai dzīvokļa īres izdevumus. Paredzēts, ka atbalsta saņēmējs pirmajos četros darba mēnešos varēs saņemt kopā ne vairāk kā 280 latu.

Lai pieteiktos mobilitātes pabalstam, klientiem jāaizpilda anketa, un to var iesniegt gan klātienē – jebkurā no 28 NVA filiālēm, gan pa pastu vai elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.