Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja pārvietojusi raķetes

Ziemeļkoreja pārvietojusi divas tuva darbības rādiusa raķetes prom no palaišanas platformas valsts austrumu krastā, dodot cerības uz iespējamo spriedzes samazināšanos Korejas pussalā, otrdien informējušas ASV amatpersonas.

Raķetes «Musudan» ir pārvietotas un tūlītēju raķešu izmēģinājumu briesmas vairs nedraud, informēja kāda ASV amatpersona.

Jau vēstīts, ka spriedze Korejas pussalā pakāpeniski pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu. Phenjana pēdējo mēnešu laikā pastāvīgi izteikusi draudus par iespējamo karadarbības sākšanu, tostarp draudot pielietot kodolieročus.

Ārkārtīgi asu Ziemeļkorejas neapmierinātību izraisījušas arī ASV un Dienvidkorejas kopīgās militārās mācības, kas beidzās pagājušā mēneša beigās. Tomēr Phenjana paziņojusi, ka mazāka mēroga militārie manevri joprojām turpinās un otrdien nākusi klajā ar jauniem draudiem.

Phenjana paziņojusi, ka karavīriem, kas izvietoti netālu no abu valstu robežas Dzeltenajā jūrā, dots rīkojums nekavējoties dot prettriecienu, ja Ziemeļkorejas teritoriālajos ūdeņos nokrīt kaut viens šāviņš.

Arī Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje paziņojusi, ka ikviens līdzīgs solis no Ziemeļkorejas puses saskarsies ar spēcīgu militāru atbildi.

Viņa norādīja, ka šādā gadījumā Seula liks Phenjanai samaksāt un vairs neatbildēs uz Ziemeļkorejas provokācijām un draudiem ar sarunām un palīdzību.

Paka ir izrādījusi stigru apņemšanos nepiekāpties Ziemeļkorejai, vienlaikus paturot atvērtu iespēju sarunām nākotnē.

Otrdien prezidentei Vašingtonā plānota tikšanās ar ASV prezidentu Baraku Obamu.