Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aktivizējoties Majona vulkānam, Filipīnās gājuši bojā četri cilvēki

Aktivizējoties Majona vulkānam, otrdien Filipīnās gājuši bojā četri cilvēki - trīs vācu tūristi un viņu filipīniešu gids, paziņojušas varasiestādes.

Brīdī, kad no vulkāna negaidot izšāvās milzīgs pelnu mākonis un akmeņi, kalna nogāzēs atradās līdz 20 tūristu un viņu pavadoņu, tostarp arī ārvalstu pilsoņi, liecina vietējo amatpersonu sniegtā informācija.

Lai atrastu pazudušos, glābēji ar helikopteriem pārmeklē apkārtni.

Atsaucoties uz aculieciniekiem, kādas vietējās tūrisma firmas vadītājs aģentūrai AFP stāstīja, ka akmeņi, kuri nosituši vācu tūristus, bijuši ēdamgaldu lielumā.

Viņš sacīja, ka neilgi pirms vulkāna aktivizēšanās kalnā devušies trīs viņa firmas gidi kopā ar pieciem ārzemniekiem. Trīs vācieši un viens gids gājis bojā, bet viena tūriste no Austrijas guvusi nelielus ievainojumus.

Vietējās policijas pārstāvis apstiprināja, ka gājuši bojā četri cilvēki un vēl septiņi esot ievainoti, tostarp četri taizemieši.

2460 metrus augstais vulkāns, kam ir ideāla konusa forma, ir populārs tūrisma objekts. Tas atrodas Albajas provincē aptuveni 330 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Manilas.

Vietējās tūrisma firmas vadītājs AFP norādīja, ka kalnos kāpšanas sezonā no maija līdz augustam vulkānā uzkāpj 300 līdz 1000 cilvēku.

Eksperti uzskata, ka citas eksplozijas nule kā notikušajai nesekos un vulkāna apkārtnē dzīvojošajiem cilvēkiem nevajag evakuēties.

Filipīnu vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta vadītājs Renato Solidums skaidroja, ka eksploziju izraisījusi lietus ūdens saskaršanās ar karstajiem vulkāna pelniem, piebilstot, ka tas nav nekas sevišķs.

Majons ir aktīvs vulkāns, kas kopš novērojumu sākuma izvirdis jau vairākus desmitus reižu.

1814.gadā vulkāna izvirdumā gāja bojā vairāk nekā 1200 cilvēki.

2006.gadā vulkāns divus mēnešus izmeta lavu un pelnus. Pašā izvirdumā neviens cilvēks negāja bojā, bet dažus mēnešus vēlāk sekojošais taifūns noskaloja kalna nogāzēs sakrājušos pelnus, kas apraka veselas pilsētas un prasīja vairāk nekā 1000 cilvēku dzīvības.

2009.gada decembrī Majona izvirduma dēļ tika evakuēti tūkstošiem cilvēku.