Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans kategoriski noraida kreditoru izteikto piedāvājumu

«Liepājas Metalurga» akcionārs Kirovs Lipmans pilnībā noraida «Prudentia Advisers» un uzņēmuma kreditoru izteikto piedāvājumu pārdot faktiski visas viņam piederošās akcijas par simbolisku cenu - vienu latu.

Kā informē Lipmans, tas teikts Lipmana nosūtītajā vēstulē Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), Valsts kases pārvaldniekam Kasparam Āboltiņam un «Prudentia Advisers» valdes priekšsēdētājam Kārlim Krastiņam.

«Esmu iepazinies ar «Prudentia Advisers» un «Liepājas Metalurga» kreditoru izteikto piedāvājumu pārdot faktiski visas man piederošās akcijas lielākajiem kreditoriem vai jebkurai citai personai pēc to norādījumiem par simbolisku cenu - vienu latu, pēc kā, iespējams, kreditori apņemtos veicināt «Liepājas Metalurga» tiesiskās aizsardzības plāna iniciēšanu, kura ietvaros tiktu atsākta uzņēmuma saimnieciskā darbība. Uzskatu šo man izteikto piedāvājumu par kategoriski nepieņemamu un tādējādi noraidu to,» uzsvēra Lipmans.

[Turpināts!]

Vēstulē Dombrovskim, Āboltiņam un Krastiņam Lipmans norādījis, ka ir gatavs personīgi iesaistīties uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijā, tai skaitā piesaistot stratēģisko investoru, taču, lai tas notiktu, nepieciešams izpildīt šādus nosacījumus:

- lai gūtu objektīvu, precīzu un patiesu priekšstatu par pašreizējo finansiālo stāvokli uzņēmumā, no kura būtu iespējams saprast gan nepieciešamā finansējuma apjomu, gan arī iespējamos problēmjautājumu risinājumus, akcionāram ir nepieciešams iepazīties ar starptautiskās auditorkompānijas «Ernst & Young Baltic» veiktā «Liepājas Metalurga» audita atzinumu, kas joprojām nav ticis nedz no Valsts kases puses, nedz, no uzņēmuma vadības puses uzrādīts, neskatoties uz Lipmana mutvārdu un rakstiskiem lūgumiem;

- saistībā ar esošo iespēju uzņēmumam piesaistīt stratēģisku investoru, kas būtu gatavs veikt finanšu ieguldījumus, ir nepieciešams izpildīt šādus investora nosacījumus - esošie divi lielākie uzņēmuma akcionāri - Sergejs Zaharjins un Iļja Segals - pārdod visas savas «Liepājas Metalurgs» akcijas šim investoram, kā arī vienlaikus tiek nomainīta visa šī brīža uzņēmuma vadība ar pasaules līmeņa profesionāļu komandu, kurai ir ievērojama pieredze metalurģijas uzņēmumu vadībā un biznesā, ko nodrošinātu investors.

- ja izpildītos iepriekš minētie stratēģiskā investora uzstādītie nosacījumi, Lipmans, no savas puses, apņemas nodrošināt uzņēmumam iespēju iegādāties jau šobrīd tā saimnieciskajai darbībai nepieciešamos metāllūžņus jebkurā apjomā, turklāt par iepirkuma cenu, kas būtu zemāka, nekā to tagad maksā uzņēmums.

«Respektīvi, es piekrītu «Liepājas Metalurga» kreditoru uzstādījumam, ka, pirmkārt, nekavējoties jānomaina visa uzņēmuma vadība. Kā arī es piekrītu citiem iepriekš izvirzītajiem pieciem priekšnosacījumiem un uzskatu tos par izpildāmiem,» paskaidroja Lipmans.

Lipmans vēstulē atzinis, ka viņam ir nepieņemama situācija, kurā viņam, vienlaikus ar Sergeju Zaharjinu un Iļju Segalu - «cilvēkiem, kas uzņēmumu ir noveduši faktiskās maksātnespējas stāvoklī, tiek piedāvāts risinājums iespējamības formā, turklāt, lai tas tiktu īstenots, viņam faktiski ir jāatdāvina visas piederošā uzņēmuma akcijas par baltu velti.»

«Man, kurš šo uzņēmumu ir attīstījis no bankrota stadijas 90. gados līdz lielākajam nodokļu maksātājam valsts budžetā, par ko esmu saņēmis valsts augstāko apbalvojumu,» neizpratnē ir Lipmans.

Jau ziņots, ka kreditori uzņēmuma lielākajiem akcionāriem Sergejam Zaharjinam, Iļjam Segalam un Kirovam Lipmanam - pārdot sev piederošās - kopā 93% - «Liepājas metalurga» akcijas uzņēmuma lielākajiem kreditoriem vai to norādītajām personām par vienu latu katram no pārdevējiem.