Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP neizslēdz, ka atsevišķas personas 9.maijā mēģinās provocēt

Drošības policija (DP) neizslēdz, ka 8.maijā un 9.maijā atsevišķas personas varētu provocēt neapmierinātību Otrā pasaules kara beigu atzīmēšanas pasākumos.

DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka DP pastiprināti uzrauga situāciju saistībā ar 8. un 9.maija pasākumiem un informē iestādes, kas atbildīgas par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu.

«Nevar izslēgt atsevišķu personu ierašanos pasākumos, un tās ar savām darbībām varētu provocēt neapmierinātību pasākuma dalībniekos, radot konfliktsituācijas,» norādīja DP priekšnieka palīdze.

Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA pastāstīja, ka VP kā katru gadu šiem pasākumiem ir izstrādāts kārtības nodrošināšanas plāns.

Jau ziņots, ka biedrība «9.maijs.lv» 8.maijā pie Uzvaras pieminekļa pieteikusi piemiņas pasākumu Otrā pasaules kara upuru piemiņai, bet 9.maijā notiks «fašisma sagrāves dienas» svinības.

Tāpat kā iepriekšējos gados, pasākumu laikā notiks koncerti, uzrunas, parkā tiks izvietotas tirdzniecības vietas un notiks dažādas citas aktivitātes. Pasākuma gaitā pie pieminekļa tiks nolikti ziedi un pausta pateicība karā izdzīvojušajiem «veterāniem - atbrīvotājiem». Biedrība sākusi ziedojumu vākšanu, par kuriem «uzvaras 68.gadadienā» tiks sagādātas dāvanas veterāniem.

Kā liecina informācija organizācijas mājaslapā «9may.lv», organizācijas izpilddirektors ir Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (SC). Pērn organizācijas līderu vidū bija norādīts arī domes deputātes Svetlanas Savickas (SC) vārds, biedrības valdē darbojās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

9.maijā pieteikts arī viens gājiens - biedrība «Rodina» 9.maijā plkst.18 rīkos «Latvijas krievu gājienu», kura laikā aptuveni 100 cilvēku no Strēlnieku laukuma pa trotuāriem dosies pār Akmens tiltu uz Uzvaras parku.

Tāpat kā leģionāru atceres diena 16.martā, arī 9.maija svinēšana Latvijas sabiedrībā izraisa dalītas emocijas.