Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers no jaunā izglītības ministra tūlītēju rīcību sagaida trijos jautājumos

Premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība») no jaunā izglītības un zinātnes ministra Vjačeslava Dombrovska (Reformu partija) tūlītēju rīcību sagaida trijos jautājumos – normalizēt dialogu ar nozari, risināt augstskolu akreditāciju un reformēt profesionālās izglītības sistēmu, premjers pavēstīja žurnālistiem preses konferencē otrdien.

«Ir atsevišķi jautājumi, kas ir novilcināti un ir nekavējoties jārisina, un ir jautājumi, kas kopumā ir būtiski mūsu gan izglītības sistēmas, gan tautsaimniecības attīstībai,» norādīja premjers.

Pirmais neatliekamais uzdevums izglītības ministram, pēc premjera domām, ir normalizēt saskarsmi ar nozari, kas iepriekšējam ministram Robertam Ķīlim bijusi problēma.

Otrais uzdevums ir steidzami risināt augstskolu akreditācijas jautājumu, jo visi nepieciešamie Ministru kabineta noteikumi ir pieņemti un pašreiz Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir intensīvi jāstrādā, lai paspētu visu paredzētajos termiņos un neapdraudētu pilnvērtīgu diplomu saņemšanu.

Savukārt trešais svarīgākais darbs Vjačeslavam Dombrovskim būs profesionālās izglītības reforma, lai sistēmu ciešāk sasaistītu ar darba tirgus pieprasījumu pēc Vācijas tā saucamā duālās izglītības sistēmas parauga, teica premjers.

Otrdien Vjačeslavs Dombrovskis pirmo reizi piedalījās valdības sēdē pēc apstiprināšana izglītības un zinātnes ministra amatā. Viņš nenoliks Saeimas deputāta mandātu vismaz līdz 1.jūnijā notiekošajām pašvaldību vēlēšanām.