Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bikini dīva hokeja pilsētā

Kura ir centrālā figūra pasaules čempionāta mājvietā Helsinkos, kur spēles aizvada arī Latvijas izlase? Tā šo rindu autoram jau turnīra pirmajā dienā jautāja cilvēki no Latvijas. Teicu, ka atbildi došu tad, kad būšu apstaigājis pilsētu un halles tuvāko apkārtni. Pietika ar pāris dienām, lai punktus saliktu uz i.

Helsinkos reklāma par pasaules čempionātu ir tikai dažās vietās, lielāku popularitāti iegūst elektroniskās reklāmas, kuras ik pa laikam mainās. Taču šīs reklāmas paliek otrajā plānā, jo visur pa priekšu iet (stāv) dziedāta «Beyonce», kura ģērbusies pikantā bikini peldkostīmā reklamē «H&M» veikala tīklu. Neskatoties uz to, ka pilsētā ir trīs šī zīmola veikalu, «Beyonce» savus apaļumus izlikusi praktiski uz katra stūra un arī sabiedriskajā transportā. Varbūt ir vienaldzīgie, taču paiet garām, nepamanot viņu, nav iespējams.

Aprunājoties ar vietējām sievietēm, praktiski katrai ir kaut kas sakāms par šo burvīgo dziedātāju, kuras līgums ar «H&M» plus vīra «Jay-Z» ienākumi ļauj ierindoties miljardieru klubiņā.

«Viennozīmīgi, ka viņas augums piesaista uzmanību, pretējā gadījumā par viņu šeit neviens nerunātu,» teic viena no kompānijas «Škoda» meitenēm, kura arēnā izplata šīs auto markas simboliku.

«Ja Beyonce uz plakātiem nebūtu peldkostīmā, bet ģērbusies kleitā vai džinsās, šī kampaņa nenestu tādus rezultātus un ažiotāžu. Iespējams, neviens somu hokejists nepelna tik daudz, lai pretendētu uz šādu popularitāti. Jā, dziedātāja ir ieguvusi atpazīstamību, bet to pašu tagad var teikt arī par Somijas galvaspilsētu. Es šīs lietas saistu kopā, lai gan vietējie vairāk domā par to, kā hokejistiem veiksies čempionātā, nevis uztrauksies par viņas ķermeni. Protams, vīrieši redz to, ko grib redzēt, un kāpēc gan neatskatīties uz perfektu sievieti dzeltenā bikini,» saka Hanna, uzsverot, ja Starptautiskās Hokeja federācijas noteikumi atļautu, «Beyonce» puskaila parādītos arī uz kuba «Hartwall» arēnas griestos.

Tikmēr mediju centra koordinators Janne Kostas norāda, ka reklāma čempionātam Helsinkos nav nepieciešama un par dziedātājas reklāmas kampaņu tikai pasmaida. «Čempionāts Helsinkos bija arī pērn un šogad jau daudzi zina, ka tas notiek atkārtoti. Mums nav nepieciešams reklamēt turnīru, tāpēc pilsētā neatradīsiet ievērojamā skaitā reklāmas stendus. Tie, kuri seko hokejam līdzi, šeit noteikti zina par turnīru,» stāsta Janne.

Pēc viņa aplēsēm aptuveni 90-95 procenti galvaspilsētas iedzīvotāju zina, ka pilsētā norisinās čempionāts. Šis gads turnīra rīkotājiem esot vieglāks nekā pērnais, iegūtā pieredze noderot jebkurā darbā, un uz jautājumiem atbildes nav ilgi jāmeklē.

«Šogad, gatavoties čempionātam, bija krietni vieglāk. Mēs par pamatu ņēmām aizvadītā čempionāta idejas un pieredzi, daudzas lietas jau bija atrisinātas un uz jautājumiem atbildes zināmas. Pērn pirms turnīra bija daudz neskaidrību, kas radīja bažas par čempionāta sekmīgu norisi, taču šogad rokas bija krietni vien brīvākas.»

Viņš arī piebilst, ka uz Somijas izlases spēlēm Helsinkos nāk daļa līdzjutēju, kuri ikdienā neapmeklē Somijas čempionāta spēles. «Šī ir pavisam cita publika, kuru tagad vērot «Hartwall» arēnā. Pasaules čempionāts viņiem ir kā svētki, un izlases atbalstīšana atšķiras no, piemēram, Helsinku «Jokerit» kluba spēlēs redzētā. Izlase spēj pulcēt kopā visu Somiju, kamēr klubu turnīros aktīvi fano vien neliela daļa fanu, uz viņiem spēles laikā kāds arī spēj paraudzīties ar šķību aci. Valstsvienības spēlēs nekad tas nenotiks, visi ir vienoti,» teic Kostas, kurš arī salīdzina abas Helsinku komandas – «Jokerit» un HIFK.

«Jokerit» sevi pozicionē kā pilsētas galveno komandu, kamēr HIFK, kurai ir senāka vēsture, domā plašāk. Viņiem spēlēs daudzi uzraksti un paziņojumi ir divās valodās – somu un zviedru, tādējādi parādot, ka ir atvērti jebkuram skatītājam. No Helsinkiem uz rietumu pusi zviedru valoda ir vairākās vietās un nav jābrīnās par uzrakstiem divās valodās,» saka preses centra pārstāvis.

Iespēju rīkot čempionātu divus gadus pēc kārtas viņš nosauc par lielisku ieguvumu, kuru tuvākajā laikā kādai valstij būs grūti atkārtot. Un šeit nepalīdzēs arī «Beyonce».