Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas hokeja līdzjutēji Helsinkos izbrīnīti par nekonsekventu kārtības sargu attieksmi

Latvijas hokeja izlases līdzjutēji pasaules čempionāta norises vietā Helsinkos ir pārsteigti par nekonsekvento kārtības sargu attieksmi spēļu laikā un pārtraukumos.

Aģentūrai LETA no Latvijas atbraukušie hokeja fani pastāstīja, ka vietējie līdzjutēji no «Hartwall» arēnas apsargiem un policijas pārstāvjiem izpelnās krasi pretēju attieksmi nekā atbraucēji.

Tā, piemēram, kārtības sargi nepievēršot nekādu uzmanību tam, ka arēnas teritorijā somu līdzjutējiem netiek liegts tukšot līdzpaņemtos alkoholiskos dzērienus, kamēr citu valstu faniem, ieskaitot Latvijas, tas ir liegts.

Arēnas teritorijā aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus, bet uz vietas tie nopērkami par ievērojamu uzcenojumu - kauss alus maksā septiņus eiro (gandrīz piecus latus). Latvijas izlases fani neesot gatavi šķirties no tādas naudas, tāpēc cerējuši pirms mačiem iestiprināties ar līdzi paņemtajiem dzērieniem, jo redzējuši, ka somu līdzjutējiem tas netiek liegts, turklāt pie ieejas halles āra teritorijā apmeklētāju somas netiek pārbaudītas.

«Pret visiem noteikumiem vajadzētu būt vienādiem,» izteicās viens no uzrunātajiem faniem.

Līdztekus tam aģentūrai LETA no Valmieras atbraukusī fanu grupa, kas čempionāta spēles vēros līdz piektdienai, pastāstīja, ka visas biļetes uz mačiem iegādājas uz vietas halles kasēs, jo tā esot gan izdevīgāk, gan ērtāk. Šādi pie biļetēm tiekot lielākā daļa atbraukušo līdzjutēju, pirms tam izvairoties no biļešu rezervēšanas.

Tāpat latviešu fani ir vīlušies, ka spēļu arēnas tuvumā neesot daudz atpūtas iespēju. Viņi uzskata, ka par līdzjutēju ērtībām pirms un pēc spēlēm Helsinkos nav padomāts.

Lai arī «Hartwall» arēna atrodas piecu minūšu braucienā no pilsētas centra, tai apkārt nav nekādu izklaides centru, bet pašā halles teritorijā bez lielās fanu telts notiek vien minimāli izklaides pasākumi.

Ja pirmās divas Latvijas izlases spēles nedēļas nogalē katru noraudzījās virs 1000 izlases līdzjutēju, tad otrdienas mačā pret Austriju klāt bija aptuveni 400 fanu.

Pasaules čempionāts hokejā no 3. līdz 19. maijam norisinās Stokholmā un Helsinkos. Katrā pilsētā spēlē astoņas vienas apakšgrupas komandas.