Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Japiņš: Prieks, ka tūkstošiem cilvēku braukšana ar kalnu divriteni ir kļuvusi par hobiju

Pozitīvi, ka populārākajam kalnu divriteņu seriālam [s:44755], priecīgs ir SEB MTB seriāla radītājs Igo Japiņš, kurš pašlaik ieņem Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) prezidenta amatu.

Šajā nedēļas nogalē sāksies SEB MTB seriāla 13. sezona, un Japiņš ir priecīgs, ka tam radušies vismaz pieci sekotāji, tāpēc aktīvās veloatpūtas cienītājiem gandrīz katrā vasaras nedēļas nogalē ir pieejamas sacensības.

«SEB MTB jau ilgus gadus ir lielākais un populārākais sporta sacensību seriāls Latvijā. Šajā jomā bijām pionieri. Tagad prieks, ka tūkstošiem cilvēku braukšana ar kalnu divriteni ir kļuvusi par hobiju,» uzsver Japiņš. «Tāpat noteikti ir jāatzīmē, ka esam arī iedvesmojuši citus organizatorus un tagad gandrīz katrās brīvdienās visā Latvijā notiek MTB sacensības.»

Tā, piemēram, pagājušās nedēļas nogalē Tērvetē sākās «Trek» MTB riteņbraukšanas maratona seriāls, kura pirmajā posmā uzvarēja SEB MTB veterāns Raivis Zīmelis un Madara Fūrmane.

«Kopš 2003. gada SEB MTB maratonā dažādos posmos kopumā ir piedalījušies turpat 90 000 riteņbraucēju. Salīdzinājumam varētu teikt, ka tas būtu tikpat daudz kā visi Jelgavas un Jēkabpils iedzīvotāji kopumā,» stāsta seriāla ģenerālsponsora «SEB bankas» prezidents Ainārs Ozols. «Ņemot vērā aktīvo dalībnieku pieteikumu skaitu šī gada sezonai, iespējams, sezonas noslēgumā mēs varēsim svinēt ne vien individuālās riteņbraucēju uzvaras, bet arī kopīgi sasniegto jauno vienreizējo dalībnieku rekordu - sasniedzot pirmos 100 000.»

Jaunajai sezonai bija plānots sākties 28. aprīlī ar posmu Cēsis-Valmiera, tomēr ieilgušās ziemas dēļ šīs sacensības tika pārceltas uz 12. maiju.

«Dalībnieki uz posma pārcelšanu reaģēja pozitīvi. Saprata apstākļus. Valmieras mērs stāstīja, ka ūdens līmenis Gaujā bijis augstākais 50 gadu laikā,» atzina Japiņš. «Pagājušajā svētdienā trase jau teju bija tādā līmenī, ka varēja braukt. Šonedēļ veicam vien pēdējo attīrīšanu.»

Organizatori aprēķinājuši, ka sezonas laikā visi dalībnieki kopā nobrauc aptuveni 500 000 kilometru. Viens dalībnieks sešos SEB MTB maratona posmos sadedzina 14 000 kaloriju. Kopā velobraucēji visos šīs sezonas posmos sadedzinās aptuveni sešus miljonus kaloriju, izdzers 9000 litru ūdens un apēdīs 6000 augļu.

Kā ziņots, pēc posma Cēsis-Valmiera 16. jūnijā sportisti tiksies Siguldā, 14. jūlijā aktīvistus sagaida posms Vietlavā, 4. augustā risināsies sacensības Cēsīs, 18. augustā notiks Smiltenes posms, bet sezona 22. septembrī noslēgsies Tukumā.

Visos posmos ikviens dalībnieks varēs izvēlēties sev piemērotāko no četrām distancēm - «Skandi motors» distanci (60-75 km), «Virši-A» distanci (40-50 km), «Mammadaba» veselības braucienu (25-40 km bez laika kontroles un sacensībām), bet mazos un lielos bērnus gaida «Gutta» bērnu brauciens (400-1000 m).

«Skandi motors» distancē trase būs marķēta šķēršļotā apvidū - lauku, zemes, meža ceļos un takās, ar ūdens šķēršļiem. Tāpat netrūks nobraucienu un kāpumu. Tikmēr «Virši A» distance būs nedaudz saīsinātāka un vienkāršotāka nekā «Skandi motors» braucienā.

Pēc katra posma tiks noteikti «Skandi motors» sacensību kopvērtējuma līderi - vīriešu, sieviešu, labākā jaunā braucēja un kalnu karaļa vērtējumos. Līderi šajos vērtējumos nākamajā posmā startēs līderu krekliņā. Savukārt «Virši A» distancē tiks izcīnīti līderu krekli ātrākā vīrieša un ātrākās sievietes ieskaitē. Arī šeit līderiem tiek dota priekšrocība starta vietu ieņemt pirms pārējiem sacensību dalībniekiem - pirmā koridora priekšā. Gan «Skandi motors», gan arī «Virši-A» distancēs tiks noteiktas arī labākās komandas.

Arī «Guttas» bērnu distancē tiks noskaidroti labākie mazie braucēji, kuri cīnīsies par sacensību līdera krekliņiem savās vecuma grupās.

Šī gada jaunums - nedēļu pirms katra SEB MTB maratona posma sacensību trasēs norisināsies Latvijas mežu iesildīšanās brauciens, kurā ikviens varēs iepazīsties ar trasi, lai labāk sagatavotos sacensībām.

Arī šogad, pateicoties sadarbībai ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju «Daily», sacensību dalībniekiem būs sarūpēts atšķirīgs maltīšu piedāvājums katrā posmā.

Sacensību trasē slāpes veldzēs «Zaķumuižas» ūdens un «Maxim» enerģijas dzērieni. Dalībniekus sagaida arī vairāki ēšanas punkti distancē, kur vitamīniem bagātas un veldzējošas uzkodas nodrošinās «Augļu serviss». Tehnisko atbalstu velobraucējiem sniegs būvniecības nams «Kurši», savukārt velosipēdu apkopi - «Veloserviss». Par sacensību trašu izveidošanu rūpēsies «Skandi motors», nodrošinot organizatorus ar piemērotu un izturīgu apvidus auto.

Latvijā populārākais riteņbraukšanas sacensību seriāls sezonā pulcē nepilnus 4500 unikālo dalībnieku, bet katrās sacensībās - vidēji 2200 riteņbraukšanas entuziastu.

Pieteikšanās sacensībām un sīkāka informācija mājaslapā «velo.lv», kā arī «Veloservisa» veikalos. Iepriekšējās pieteikšanās uz pirmo posmu noslēgsies trešdien, 8.maijā.