Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: Skolotāju algas tiks paaugstinātas pakāpeniski un atbilstoši budžeta iespējām

Skolotājiem algas tiks paaugstinātas pakāpeniski un atbilstoši budžeta iespējām, to šorīt intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» pauda premjers Valdis Dombrovskis (V), komentējot jaunievēlētā izglītības ministra Vjačeslavs Dombrovska (RP) apņemšanos pedagogu atalgojumu paaugstināt līdz vismaz 500 latiem pirms nodokļu nomaksas.

Premjers norādīja, ka skolotāju algu paaugstināšana tika sākta jau no 2012.gada septembra un uz priekšu jāvirzās atbilstoši valsts budžeta iespējām. Jūnijā esot paredzēts apkopot visu ministriju prioritāros pieprasījumus, tos izvērtēt un iespēju robežās apmierināt. «Jāparedz prognozējams pieaugums,» teica Valdis Dombrovskis.

Vjačeslavs Dombrovskis iepriekš norādīja, ka jau tuvākajā laikā strādās pie šī jautājuma risināšanas, tomēr atzīstot, ka nevajadzētu būt pārāk optimistiskiem attiecībā uz iespējām iegūt ļoti lielu papildus finansējumu nozarei.

Ministrs piebilda, ka atalgojuma līmenis par slodzi skolotājam neesot vienīgā netaisnība, jo saskaņā ar sistēmu «nauda seko skolēnam» lielu atalgojuma daļu nosaka skolēnu skaits klasē, bet lauku skolas, kas ir vienīgās reģionā, tīri objektīvi nebar piesaistīt vairāk bērnu. Pēc Vjačeslava Dombrovska domām, šo uz skolu konkurenci balstīto sistēmu varētu saglabāt pilsētās, bet laukos jāveic citi risinājumi.

Runājot par tālāko darbību, Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka iesāktās reformas tiks turpinātas, uzsverot, ka centīsies panākt labāku sadarbību ar nozares pārstāvjiem un atrast kompromisus. Viņš atzīmēja, ka neesot iepriekšējā ministra Roberta Ķīļa klons un ka esot citu darba metožu piekritēj, veicot sarunas, vienošanos un rezultāta panākšanu bez principialitātes.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā izglītības un zinātnes ministra amatā apstiprināja līdzšinējo Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas vadītāju Vjačeslavu Dombrovski.

Vjačeslavs Dombrovskis izvirzījis piecas galvenās prioritātes izglītības un zinātnes nozarē 2013.-2014.gadam, kas sakrīt ar iepriekšējā ministra Ķīļa rosinātajām iniciatīvām.

Saistībā ar pedagogu motivācijas sistēmas izstrādi un ieviešanu Vjačeslavs Dombrovskis norāda, ka mērķis ir izveidot vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas sasaisti.

Otra viņa izvirzītā prioritāte ir vispārējā izglītība bez maksas, ar to domājot likumā noteikt skaidras atbildes uz sabiedrībā aktuālo jautājumu, kādi mācību līdzekļi nepieciešami katra konkrētā vispārējās izglītības standarta apguvei, kurus no tiem nodrošina valsts, kurus pašvaldība un ko pērk vecāki. Tāpat arī nepieciešams nodrošināt atbilstošu valsts ieguldījumu.

Kā prioritāti viņš minējis arī profesionālās izglītības ciešu sadarbību ar darba tirgu. Vēl viena Vjačeslava Dombrovska prioritāte būs augstākās izglītības kvalitātes celšana sadarbībā ar nozares pārstāvjiem. Tāpat kā prioritāti Vjačeslavs Dombrovskis nosaucis mērķtiecīgas un koncentrētas investīcijas zinātnē.