Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NVA vērsušies 20 bijušie «Liepājas metalurga» darbinieki

Kopš aprīļa vidus Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) vērsušies 20 bijušie uzņēmuma «Liepājas metalurgs» (LM) darbinieki, kuri pārtraukuši darba attiecības pēc pušu vienošanās, aģentūru LETA informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Tik lielos uzņēmumos kā LM darbinieku rotācija ir ierasta parādība, līdz ar to pašlaik nav pamata bažām par to, ka LM darbinieki masveidā rakstītu atlūgumus, atzina Baumane. Arī par darba piedāvājumu trūkumu pašlaik neesot pamata sūdzēties - potenciālie darba devēji aicina bijušos LM darbiniekus uz darba intervijām. Starp strādniekiem, kuri aizgājuši no darba LM, ir gan apsardzes darbinieki, gan vilcienu sastādītāji, gan elektriķi. Pašlaik nav problēmu piemeklēt šiem cilvēkiem atbilstošus darba piedāvājumus, atzina Baumane.

LM nav vērsies NVA ar informāciju par darbinieku masveida atlaišanas plāniem, lai gan iepriekš izskanēja informācija, ka uzņēmums varētu atlaist 8-10% darbinieku. LM Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Simona Laiveniece vakar norādīja, ka pašlaik neviens darbinieks uzņēmumā netiek atlaists. Par turpmākajiem uzņēmuma plāniem Laiveniece komentārus nevarēja sniegt, norādot, ka viss būs atkarīgs no tā, kā attīstīsies situācija.

Jau ziņots, ka finanšu grūtībās nonākušais LM otrdien pēc kārtējās dīkstāves atsācis ražošanu. LM pārstāve pašlaik atturējās no komentāriem par to, cik ilgi ražošana turpināsies bez pārtraukumiem. Kā ziņots, kopš aprīļa sākuma ražošana uzņēmumā notiek ar pārtraukumiem un dīkstāve galvenokārt saistīta ar apgrozāmo līdzekļu trūkumu.

Jau ziņots, ka lielākie LM akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals konceptuāli piekrīt kreditoru kluba piedāvājumam pārdot akcijas par simbolisku cenu - vienu latu -, vakar pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem teica «Prudentia» vadošais partneris un valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš paskaidroja, ka turpmāk notiks sarunas par iespējamo akciju pārdošanu, kā arī notiks diskusijas ar trešo akcionāru Kirovu Lipmanu, kurš ir paziņojis, ka noraida šo piedāvājumu.

Krastiņš piebilda, ka viena nedēļa būtu optimāls termiņš, kurā pēc pušu sarunām varētu kļūt skaidrāka tālākā rīcība.