Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Briest skandāls: Zviedrija kaimiņiem eksportē bīstamu laša gaļu

Zviedrija uz valstīm Eiropas Savienībā (ES) eksportē simtiem tonnu potenciāli bīstamu laša gaļu, vēstī Zviedrijas mediji. Iespējami bīstamie laši ķerti Baltijas jūrā.

2012.gadā Zviedrijā tika pieņemts likums, kas nosaka, ka ražotājam ir jāinformē patērētāji par bīstamiem dioksīniem laša gaļā. Toreiz tika noteikts arī aizliegums eksportēt laša gaļu, kas iegūta Baltijas jūrā.

Trešdienas vakarā Zviedrijas televīzijā tiks demonstrēts raidījums, kurā žurnālistu izmeklēšanā noskaidrots, ka potenciāli bīstamā laša gaļa joprojām nelegāli tiek sūtīta uz ES valstīm.

Žurnālisti noskaidrojuši, ka pērn Zviedrijas zvejnieki Baltijas jūrā ieguvuši ap 250 tonnām lašu, taču nav skaidrs, kur nogādāts tas daudzums zivju, kas nebija vajadzīgs vietējam patērētājam.

Noskaidrots, ka daļa lašu gaļas nelegāli eksportēta uz Franciju un Dāniju, taču žurnālisti bažījas, ka potenciāli bīstamais produkts varētu nonākt jebkurā no Eiropas valstīm – gan veikalos, gan restorānos.

Zviedrijas Nacionālajā pārtikas aģentūrā skaidro, ka atšķirība starp tā dēvēto zirga gaļas skandālu un šo lietu ir tāda, ka zivs rada ilgtermiņa kaitējumu cilvēka veselībai.

«Pētījums par dioksīniem Baltijas jūras lašos».

Atbilstoši pētījuma rezultātiem, tika sagatavoti ieteikumi Baltijas lašu pārstrādātājiem un dažādām patērētāju grupām par ieteicamajiem Baltijas lašu patēriņa daudzumiem.