Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Negaidīti miris mūziķis Dzintars Jurgelaitis

Otrdien, 7.maijā negaidīti mūžībā aizgājis mūzikas pedagogs, ilggadējs Liepājas Simfoniskā orķestra koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas orķestra vadītājs Dzintars Jurgelaitis, portālam «Apollo» pavēstīja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

[Precizēts atvadīšanās laiks!]

«Mūsu orķestris, Liepāja un visa Latvija ir zaudējusi lielu cilvēku, personību. Dzintars Jurgelaitis bija kā vesela pasaule, no kuras staroja mūzikas mīlestība. Jebkurā no savas daudzveidīgās darbības virzieniem viņš spēja pacelt garu un aizdedzināt sirdis - vai tie būtu viņa studiju biedri un kameransambļu partneri, vai orķestra kolēģi, audzēkņi, arī lieli un mazi klausītāji Dzintara vadītājos koncertos visā Latvijā,» norāda Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Jurgelaitis ir dzimis 1967.gada 3.aprīlī. Profesionālais ceļš mūzikas pasaulē viņam ir sācies Rīgā, Jāzepa Mediņa mūzikas koledžā. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā mūziķis ir ieguvis gan bakalaura, gan maģistra grādus. Studējis arī Dienvidu Metodistu universitātē Dallasā, ASV.

No 1984.-1996.gadam Jurgelaitis koncertējis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sastāvā, ar kolektīvu uzstājoties ne vien Latvijā, bet arī Itālijā, Francijā, Spānijā, Austrijā, Šveicē un citur.

Sākot ar 1996.gadu, Jurgelaiša dzīve ir bijusi saistīta ar Liepāju. Ilgus gadus strādājis Liepājas Simfoniskajā orķestrī (LSO), pildot koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistara pienākumus. Ar Liepājas kolektīvu koncertējis Zviedrijā, Malaizijā, Spānijā, Lielbritānijā, Vācijā un citur.

«Dzintara Jurgelaiša devums simfonisko orķestru attīstībā krietni pārsniedz viņa kā izcila fagotista ilggadēju darbību Nacionālajā un Liepājas orķestrī. Tieši Dzintara vadībā LSO pūšaminstrumentu grupas skanējums tika izkopts līdz pilnībai. Šo viņa talantu novērtēja arī citi orķestri – viņš regulāri tika aicināts uzlabot ansambļa spēli LNSO, Latvijas Nacionālās operas orķestrī un Zārbrikenes simfoniskajā orķestrī Vācijā,» stāsta Lipskis.

Orķestra klausītājiem Jurgelaitis paliks atmiņā kā brīnišķīgs stāstnieks - viņš vadījis gan festivāla «Liepājas vasara» koncertus, gan izglītojošos koncertus bērniem un jauniešiem.

Kopš 1996.gada Jurgelaitis darbojās arī Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā. Viņa lielā mīlestība bija pedagoģija, viņš bija pieredzējis, cienīts un mīlēts mūzikas pedagogs, kas izaudzinājis spožu Liepājas fagotistu plejādi un ilgus gadus azartiski strādājis ar Liepājas Mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri. 1998.gadā Jurgelaitim tika piešķirts tituls «Gada Liepājnieks».

Atvadīšanās no Jurgelaiša notiks 14.maijā no plkst.10.30 līdz 11.30 Liepājas Latviešu biedrības nama zālē.