Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ministrs: Identificēta persona, kas 9.maija pasākumos gatavojas diskreditēt Latviju

Runājot par šodien gaidāmajiem Otrā pasaules kara beigu piemiņas pasākumiem, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis atklāja, ka policija identificējusi konkrētu personu, kas šodien gatavojas veikt Latvijas diskreditāciju.

Kozlovskis intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja, ka Drošības policija (DP) identificējusi konkrētu indivīdu, kas šodien varētu mēģināt Latviju parādīt pasaulē negatīvā gaismā, piesaistot ārvalstu televīzijas.

Vaicāts, vai tā ir vietējā persona, Kozlovskis atbildēja apstiprinoši. Viņš atzina, ka ir bijušas arī citas personas, kas plānoja šādas darbības, taču pēc DP aicinājuma šīs personas atteikušās no ieceres.

Viņš norādīja, ka tas, kā tas bija iecerēts, netiks pieļauts. «Esam kategoriski pret, ka kāds šādā veidā grib Latviju pasniegt negatīvi,» sacīja ministrs, vienlaikus atzīstot, ka šodien Latvijā gaidāmi daudzi pasākumi un katrai personai nevarēs nolikt klāt policistu.

Jau ziņots, ka biedrība «9.maijs.lv» 8.maijā pie Uzvaras pieminekļa pieteikusi piemiņas pasākumu Otrā pasaules kara upuru piemiņai, bet 9.maijā notiks «fašisma sagrāves dienas» svinības.

Tāpat kā iepriekšējos gados, pasākumu laikā notiks koncerti, uzrunas, parkā tiks izvietotas tirdzniecības vietas un notiks dažādas citas aktivitātes. Pasākuma gaitā pie pieminekļa tiks nolikti ziedi un pausta pateicība karā izdzīvojušajiem «veterāniem-atbrīvotājiem». Biedrība sākusi ziedojumu vākšanu, par kuriem «uzvaras 68.gadadienā» tiks sagādātas dāvanas veterāniem.

Kā liecina informācija organizācijas mājaslapā «9may.lv», organizācijas izpilddirektors ir Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (SC). Pērn organizācijas līderu vidū bija norādīts arī domes deputātes Svetlanas Savickas (SC) vārds, biedrības valdē darbojās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

9.maijā pieteikts arī viens gājiens - biedrība «Rodina» 9.maijā plkst.18 rīkos «Latvijas krievu gājienu», kura laikā aptuveni 100 cilvēku no Strēlnieku laukuma pa trotuāru dosies pār Akmens tiltu uz Uzvaras parku.

Tāpat kā leģionāru atceres diena 16.martā, arī 9.maija svinēšana Latvijas sabiedrībā izraisa dalītas emocijas.

Ministrs precīzi neprognozēja, cik cilvēku šodien varētu piedalīties gaidāmajos pasākumos, bet norādīja, ka tie varētu būt daudzi tūkstoši, jo visas dienas garumā plānota pietiekami plaša izklaides programma.