Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina būt piesardzīgiem pērkona negaisa laikā

Gatavojoties prognozētājiem spēcīgajiem pērkona negaisiem, AS «Sadales tīkls» (ST) aicina būt īpaši uzmanīgiem negaisa laikā elektroiekārtu tuvumā un pievērst uzmanību elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem.

Kā informē ST pārstāve Inga Tilhena, uzņēmuma personāls strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību novērst iespējamos bojājumus.

Kā zināms, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi prognozē pērkona negaisu ar krusu un spēcīgām vēja brāzmām ceturtdien un piektdien, tāpēc, kā informē uzņēmumā, ST elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un reģionu tehniskā virziena personāls visā Latvijā strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību novērst iespējamos bojājumus zemsprieguma 0,4 kilovatu (kV) un vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijās.

Uzņēmumā brīdina iedzīvotājus, ka negaisa laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Elektrisko līniju ekspluatācijas praksē novēroti gadījumi, kad negaisa laikā ar vienu zibens spērienu tiek bojāti vairāki elektrolīniju balsti, nolaužot tos un saraujot elektrības vadus. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Tāpat ST pārstāvji atgādina, ka negaisa laikā ir jāatceras drošības noteikumi, arī lietojot individuālās elektroierīces. Ja ēka nav aprīkota ar zibens pārsprieguma aizsardzību, elektroierīces nedrīkst darbināt un tās jāatslēdz no elektriskā tīkla. Neatslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot papildu drošības risku un materiālus zaudējumus.

Tilhena norāda: «Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā- negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks vai pārrauti elektrolīnijas vadi, vajadzētu nekavējoties ziņot, zvanot uz AS «Sadales tīkls» klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404, rakstot e-pastā: st@sadalestikls.lv vai AS «Sadales tīkls» twitter kontā https://twitter.com/sadalestikls»