Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņš sveic Lietuvas prezidenti, saņemot Kārļa Lielā balvu

Valsts prezidents Andris Bērziņš nosūtījis vēstuli Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, sveicot viņu ar Kārļa Lielā Starptautiskās balvas iegūšanu, portālam «Apollo» pavēstīja Valsts prezidenta Preses dienestā.

«Šodien Āhenē saņemtais augstais novērtējums Jūsu ieguldītajam darbam, veicinot kopību un vienotību Eiropā, ir apliecinājums un vienlaikus arī motivācija ikvienas Eiropas valsts politiķim rīkoties tā, lai vairotu sapratni un cieņu starp dažādu valstu iedzīvotājiem,» raksta Valsts prezidents.

Viņš arī uzsver, ka balvas saņemšana ir atzinība visai Lietuvai par rīcību krīzes laikā.

Kārļa Lielā balvas komiteja nolēmusi, ka Lietuvas prezidente kā vienas no spilgtākajās Baltijas reģiona personībām tiek apbalvota par viņas par centieniem vienot Eiropu un veicināt tās ekonomisko stabilitāti, kā arī uzsvērusi Lietuvas prezidentes lomu Eiropas Savienības budžeta reformu īstenošanā un Baltijas valstu dinamiskas attīstības veicināšanā.

Šo balvu, kas kļuvis par vienu no prestižākajiem Eiropas apbalvojumiem, Āhenes pilsēta iedibināja 1950.gadā, tā radot simbolisku pamudinājumu stiprināt Eiropas tautu saprašanos, solidaritāti un vienotību.