Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēdējā laikā ļoti noslogots VID informatīvais tālrunis

Pēdējā laikā ļoti noslogots ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informatīvais tālrunis 1898.

Šodien Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajā diskusijā «Efektīvāka komunikācija ar VID» uzņēmēji sūdzējās par to, ka, zvanot uz šo tālruņa numuru, ļoti ilgi jāgaida savienojums vai arī vispār nav iespējams to sazvanīt. VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Dace Pelēka skaidroja, ka tas saistīts ar gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas gala termiņa tuvošanos.

Fiziskās personas, kas kaut ko nesaprot deklarācijas aizpildīšanā Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), nepārtrauc sarunu ar VID konsultantiem tik ilgi, kamēr aizpilda deklarāciju. Līdz ar to nav iespējams pieņemt nākamo zvanu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja VID, informatīvā tālruņa 1898 zvanu centrā nodarbināti 18 cilvēki. Vienlaicīgi jautājumus saņem septiņi līdz astoņi cilvēki, kuri pēc noteikta laika grafika mainās.

Darba apjoms zvanu centra darbiniekiem esot ievērojams. Četrās dienās no 1.maija līdz 8.maijam atbildēts uz 7694 jautājumiem. Viens darbinieks atbildējis uz 427 jautājumiem, jeb vidēji dienā uz 106 jautājumiem.

Gada ienākumu deklarācija līdz šī gada 3.jūnijam obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri veikuši saimniecisko darbību, piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.

Deklarācijas obligāti jāiesniedz tiem iedzīvotājiem, kuri guvuši ienākumus ārvalstīs tajā skaitā jūrniekiem, kas bija nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojamiem kuģiem.

Deklarācijas līdz minētajam datumam jāiesniedz personām, kas guvušas ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2012.gadā pārsniedza 2160 latus, ienākumus, kas apliekami ar 10% nodokļa likmi un no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā, kā arī personas, kas guvušas citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis.

Savukārt, ja iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji vēlas saņemt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības un izglītības iegūšanas pakalpojumiem, kā arī par veiktajām iemaksām pensiju fondos un iemaksām par dzīvības apdrošināšanu, gada ienākumu deklarāciju par 2012.gadu var iesniegt trīs gadu laikā. Turklāt tas nav jādara obligāti.