Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkoreja atklāj, par ko ASV pilsonim 15 gadus jāpavada darba nometnē

ASV pilsonis, kuram Ziemeļkorejas tiesa piemēroja 15 gadus darba nometnē, esot nodarbojies ar «pagrīdes propagandu ar mērķi gāzt tautas republikas valdību», teikts Augstākās tiesas paziņojumā, ko citē ārvalstu mediji.

Amerikānis laikā no 2006. līdz 2012.gadam atrodoties Ķīnā, mudinājis Ziemeļkorejas pilsoņus un citu valstu pārstāvjus uz naidīgu rīcību pret Ziemeļkoreju.

ASV pilsonis tik aizturēts pērn 3.novembrī, kad mēģinājis pārvietot pret Ziemeļkorejas režīmu vērstu naidīgu literatūru.

Aizturētais amerikānis tiesā savu vainu esot atzinis, turklāt nav vēlējies, lai tiesa lietu izskata apelācijas kārtībā.

«Apollo» jau ziņoja, ka Ziemeļkoreja piespriedusi 15 gadus darba nometnē ASV pilsonim par naidīgie rīcību pret valsts komunistisko iekārtu.

ASV pilsonis Pae Džunho tika arestēts, kad viņš iekļuva ziemeļaustrumu ostas pilsētā Rasonā, kas atrodas speciālajā ekonomiskajā zonā netālu no Ziemeļkorejas robežas ar Krieviju un Ķīnu.

Dienvidkorejas mediji decembrī Pae identificēja kā 44 gadus vecu korejiešu izcelsmes ASV pilsoni, kurš nodarbojas ar tūrisma braucienu organizēšanu.