Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairums Latvijas izlases līdzjutēju šodien pamet Helsinkus

Vairums Latvijas hokeja izlases līdzjutēju šodien pamet pasaules čempionāta norises vietu Helsinkos, noskaidroja aģentūra LETA.

Čempionāta pirmās divas spēles pret Krieviju un ASV pagājušās nedēļas nogalē noraudzījās kopsummā virs 2000 līdzjutēju, nākamajā cīņā otrdien pret Austriju tribīnēs bija līdz 500 atbalstītāju, bet ceturtdienas spēlē pret Slovākiju savus mīluļus cīņā sauca aptuveni 300 līdzjutēju.

Fanu grupējumu izturīgākie pārstāvji Helsinkos līdz ar šodienu pavadījuši jau nedēļu, tāpēc dodas atpakaļ uz Latviju. Čempionāta norises vietā no sākotnējiem atbraucējiem paliks neliels skaits fanu.

Latvijas izlases līdzjutēji gan apgalvo, ka uz sestdienas spēli pret Vāciju Helsinkos no Latvijas ieradīsies papildspēki. Šeit gan jāizceļ, ka jau pāris nedēļas pirms turnīra sākuma organizatori vēstīja par lielu šī mača biļešu deficītu. Tomēr līdzjutējus tas neuztraucot, jo allaž bijis iespējams rast iespējas biļetes iegādāties uz vietas.

Kā novērojusi aģentūra LETA, biļešu spekulantu īpatsvars Helsinkos ir daudz mazāks nekā pērn Stokholmā, taču halles tuvumā allaž atrodamas vismaz pāris biļešu pārdošanā ieinteresētas personas.

Lielākā daļa līdzjutēju Helsinkos ieradusies ar prāmi no Latvijas, braucot cauri Tallinai, taču izlases atbalstītāji Somijas galvaspilsētā sabraukuši arī no Norvēģijas, Zviedrijas, Krievijas un Īrijas.

Tomēr sabraukušie līdzjutēji nav palīdzējuši Latvijai statistiski, jo pēc apmeklējuma Latvijas spēles ieņem vien 14. vietu starp 16 valstīm. Vidēji vienu Latvijas izlases maču noskatījušies 4129 līdzjutēji, apsteidzot vien Dāniju un Slovēniju.

Pārliecinoši apmeklētākās spēles, protams, ir abām čempionāta saimniecēm Zviedrijai un Somijai, kuru mačus apmeklē vairāk nekā 12 000 līdzjutēju, bet trešo vietu ar gandrīz 8000 līdzjutējiem mačā ieņem ASV izlase.