Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kamaniņu braucēji vasarā pirms olimpiskās sezonas bez treniņnometnēm

Lai gan nākamā būs olimpiskā sezona, Latvijas kamaniņu braucējiem pašlaik ir nopietnas problēmas ar finansēm un vasarā līdzekļu taupīšanas nolūkos netiks rīkotas treniņnometnes, tikšanās reizē ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) atzina Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga.

Kaut Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzskata, ka Latvijas kamaniņu sporta izlases sastāvs Soču Olimpiādē būs stiprākais vēsturē, federācijas vadībai nācās viņam norādīt skarbo patiesību.

«Gatavošanās nākamajai sezonai jau notiek. Treniņu plāni ir izveidoti, un zinām, kas jādara vasarā, uz kuriem mačiem jābrauc rudenī. Federācija strādā pie papildu līdzekļu piesaistīšanas, taču tas nepavisam nav viegli. Pagaidām lielākais jautājums ir, kā mēs visu nodrošināsim finansiāli,» atzina Strenga. «Ar naudu, kas ir šobrīd, sacensības varam izbraukt, taču klāt vēl nāk ekipējums, tehnika

Strenga stāstīja, ka vienam no brāļiem Šiciem šobrīd ir problēmas ar plecu, tāpēc būtu nepieciešami 6000 latu speciāla trenažiera iegādei. Tāpat gan Strenga, gan sportists Mārtiņš Rubenis atgādināja, ka citu valstu braucēji uz katrām sacensībām velk jaunu kombinezonu, kas maksā 350 latus, bet Latvija tā nevar atļauties.

Rubenis uzsvēra, ka viena kombinezona vairākkārtēja lietošana noved pie aerodinamisko īpašību pasliktināšanās un trasē vairs nav iespējams sasniegt maksimālo ātrumu.

«Treniņnometnes vasarā nerīkosim, taupot līdzekļus,» stāstīja Strenga.

«Ja pareizi saprotu, šobrīd nauda ir tikai sezonas sacensībām, bet vasarai nav. Arī federāciju jau esam izrunājuši, ka, taupot līdzekļus, treniņnometni nerīkosim un trenēsimies katrs tuvākajās sporta bāzēs,» atzina Rubenis.

Arī Strenga sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra, ka treniņu darbs no tā neapstāsies. «Agrāk visi kopā sākām maijā trenēties un braukājām pa nometnēm. Tagad viss darbs notiek tāpat, bet pa grupām - Murjāņos, Siguldā un Rīgā. Sadalījām grupas pa reģioniem, un pirmssezonā katrs sportists atbildēs par saviem sportistiem.»

«Plāni ir, un viss notiek,» uzsvēra Strenga. «Visi pirms olimpiskās sezonas ir noskaņoti kaujinieciski un patīkami, ka arī LOK mūs saprot.»

Tikmers bija informēts, ka LKSF būtu nepieciešami 50 000 latu, un apsolīja, ka LOK pie šī jautājuma strādās un atrisinās. «Sportistiem par to nevajadzētu lauzīt galvu,» uzsvēra LOK ģenerālsekretārs.

Konkrētu jautājumu LOK vadībai uzdeva Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris Pēteris Cīmanis: «Tad mēs varam darīt visu pēc pilnas programmas un, kad rudenī pietrūks nauda, jūs to iedosiet?»

«Par 99% varu teikt, ka mēs to nodrošināsim. Valdību mierā neliksim, jo tai ir pienākums nodrošināt, ka Latvijas sportisti maksimāli labi nostartē Sočos,» atbildēja Vrubļevskis.