Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kariņš: Latvija ir kā labi manevrējams ūdensmotocikls

Krīzes pārvarēšanai Eiropas dienvidvalstīs acīmredzot neder tās pašas zālēs, kas Latvijā, jo šīs valstis ir daudz lielākas, «Rietumu Radio» atzina Eiropas parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

«Ja salīdzina Latviju ar citām Eiropas valstīm, mēs esam kā tāds mazs un labi manevrējams ūdensmotocikls iepretim lielam tankkuģim - tāpēc varējām ātri reaģēt un, pieņemot grūtus lēmumus, izrauties no krīzes - mums tas izdevās,» sacīja Kariņš, norādot, ka valstīm sevišķi Eiropas dienvidos tas šobrīd neizdodas.

Galvenais iemesls, kā uzskata deputāts, ir tas, ka Grieķija, Itālija un Spānija ir daudz lielākas valstis. «Vienas zāles ne vienmēr der visiem pacientiem, mūsu gadījumā tās derēja,» sacīja Kariņš, gan norādot, ka pamatrecepte zālēm ir līdzīga.

«Latvija dažu gadu laikā, samazinot valdības izdevumus un algas, ir panākusi, ka atgriežamies uz izaugsmes takas - esam samērojuši valsts izdevumus un ieņēmumus, lai nedzīvotu pāri saviem līdzekļiem,» par Latvijas krīzes pārvarēšanas recepti spriež Kariņš, norādot, ka līdzīgi būtu jārīkojas arī citām krīzē nonākušām valstīm, tikai jautājums esot par to, «kādā veidā un kādā tempā valstis to panāks». «Tas, ko izdarīja Latvija, mūsu gadījumā bija vienīgais un pareizais ceļš,» pārliecināts ir Kariņš.