Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Puses optimistiski noskaņotas par NHL spēlētāju dalību Soču Olimpiādē

Pēc Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) un Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvju sarunām šodien puses palika optimistiski noskaņotas par potenciālo NHL spēlētāju dalību nākamā gada Soču olimpiskajās spēlēs.

Kā vēsta IIHF, visas pazīmes liecina, ka labākie hokejisti varēs piedalīties jau piektajā Olimpiādē pēc kārtas. Tomēr neoficiāli izskan, ka oficiāli par to varētu tikt paziņots uzreiz pēc pasaules čempionāta noslēguma.

Šīs dienas sarunās Stokholmā iesaistījušies pārstāvji gan no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK), Soču Olimpiādes orgkomitejas un nacionālajām olimpiskajām komitejām, gan arī IIHF un nacionālajām hokeja federācijām, gan NHL un līgas Spēlētāju asociācijas (NHLPA).

«Strādājam, lai saliktu pēdējos puzles gabaliņus un nodrošinātu NHL spēlētāju dalību Sočos. Vēl atlikuši daži punkti, bet es, kā vienmēr, paliku optimistisks,» uzsvēra IIHF prezidents Renē Fāzels.

Ja vienošanās tiks panākta, NHL spēlētāji Sočos tiks nogādāti ar čarterreisiem, kas izlidos no četrām Ziemeļamerikas lidostām. Pēdējā spēļu diena NHL būs 8. februārī, bet olimpiskais vīriešu hokeja turnīrs sāksies 12. februārī. NHL sezona atsāksies divas dienas pēc Olimpiādes zelta mača - 25. februārī.

Tiek prognozēts, ka Olimpiādē varētu piedalīties aptuveni 160-180 NHL spēlētāji, kuru kopējā līgumu vērtība būs aptuveni trīs miljardi dolāru (1,6 miljardi latu), tāpēc īpaši rūpīgi tiek apspriesti punkti par spēlētāju apdrošināšanu.

Ja vienošanās tiks panākta, tāpat uz Olimpiādi tiks nosūtīti septiņi galvenie tiesneši un seši līnijtiesneši, kas būs pirmoreiz kopš 1998. gada Nagano Olimpiādes.

Kā ziņots, Soču olimpiskajās spēlēs piedalīsies arī Latvijas izlase, kas apakšgrupu turnīrā spēkosies ar Čehiju, Zviedriju un Šveici. Apakšgrupu turnīra kalendārs kļūs zināms vēlāk šomēnes.