Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: Deflācija makroekonomiski ir padziļinātas izpētes vērts fenomens

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka inflācijas mazināšanās Latvijā makroekonomiski ir padziļinātas izpētes vērts fenomens.

Komentējot jaunākos datus par patēriņa cenu pārmaiņām, Dombrovskis atzina, ka cenu samazināšanās ir makroekonomiski padziļinātas izpētes vērts fenomens, jo Latvija vienlaicīgi ir gan straujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā, gan arī ir vērojams straujš inflācijas samazinājums.

«Pats fakts, ka inflācija samazinās, ir vērtējams pozitīvi. Bet te ir jāanalizē cēloņi un jāskatās, vai tam apakšā nav kādi makroekonomiski riski,» žurnālistiem sacīja premjers.

Savukārt komentējot jaunākos datus par iekšzemes kopproduktu (IKP), Dombrovskis atzina, ka IKP pieaugums pirmajā ceturksnī bijis par 3,1%, kas ļauj šā gada izaugsmes prognozes, kas ir 3,8%, vērtēt kā reālistiskas. «Jāatzīst, ka šogad mēs acīmredzot nesagaidīsim tik lielus un pozitīvus pārsteigumus kā pagājušajā gadā. Acīmredzot šī gada izaugsme būs tuvāka tām prognozēm, kādas pašreiz ir izteiktas,» teica valdības vadītājs.

Jau ziņots, ka aprīlī piedzīvota gada deflācija - patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar 2012.gada aprīli, samazinājās par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas samazinājās par 0,4%, bet pakalpojumiem - par 0,3%. Salīdzinot ar martu, aprīlī vidējais patēriņa cenu līmenis nemainījās. Precēm vidējais cenu līmenis pieauga par 0,1%, bet pakalpojumiem nemainījās.

Savukārt saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes ātro novērtējumu IKP šā gada pirmajā ceturksnī bija par 3,1% lielāks nekā 2012.gada pirmajā ceturksnī. Salīdzinājumā ar 2012.gada ceturto ceturksni IKP ir palielinājies par 1,2% (pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem). Ceturkšņa laikā šāds IKP pieaugums ir vērtējams kā straujš.