Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespēju mainīt iecirkni pašvaldību vēlēšanās izmantojuši 3417 vēlētāji

Iespēju mainīt sākotnēji piešķirto vēlēšanu iecirkni 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās izmantojuši 3417 vēlētāji, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā informācija.

2198 gadījumos vēlētāji iecirkni mainījuši savas pašvaldības robežās, bet 1219 gadījumos iecirknis ticis mainīts uz pašvaldību, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums.

2041 gadījumā vēlētāji iecirkņa maiņu pieteikuši pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bet 1376 vēlētāji iecirkni mainījuši internetā, izmantojot iecirkņa maiņas e-pakalpojumu.

Iespēja mainīt iecirkni elektroniski šogad bija pirmo reizi Latvijas vēlēšanu vēsturē, un Valsts reģionālās attīstības aģentūras apkopotā informācija liecina, ka laikā no 2. līdz 7.maijam, kad e-pakalpojums bija pieejams, tā izmantošanai autentificējās 1932 lietotāji.

Vislielākā interese par šo pakalpojumu bija iecirkņa maiņas pēdējā dienā, 7.maijā, kad sistēmā reģistrējās 880 jeb 46% no visiem lietotājiem. Visbiežāk - 63% gadījumu – lietotāji iecirkņa maiņas e-pakalpojumam autentificējās, izmantojot «Swedbanka» internetbanku, bet 1% gadījumu autentifikācijai izmantotas arī elektroniskās identifikācijas kartes.

Iecirkņa maiņas e-pakalpojums tika nodrošināts, sadarbojoties PMLP, Centrālajai vēlēšanu komisijai, Valsts reģionālās attīstības aģentūrai un Tiesu administrāciju.

Kā zināms, pašvaldību vēlēšanās tiek lietoti iepriekš sagatavoti vēlētāju saraksti, un katrs balsstiesīgais pilsonis vēlēšanām ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanās, citā iecirknī nobalsot nav iespējams.

Kārtējās pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 1.jūnijā, kad vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 rītā līdz 10 vakarā. Savukārt 29., 30. un 31.maijā dažas stundas dienā būs iespējams nobalsot iepriekš.