Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilku ievēl ERAB pilnvarnieku valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā

Sestdien, 11. maijā, Stambulā notiekošajā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) gada sanāksmē finanšu ministru Andri Vilku (V) vienbalsīgi ievēlēja ERAB pilnvarnieku valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā līdz 2014.gadam.

Kā informē Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis, valdes priekšsēdētāja un viņa vietnieka amatus var ieņemt tikai pilnvarnieks, kurš pārstāv konkrēto valsti ERAB pilnvarnieku valdē. Latvijas pilnvarnieks ERAB valdē šobrīd ir Vilks.

Valdes priekšsēdētājam un vietniekam kā būtisks nosacījums tiek minēta nepieciešamība piedalīties ikgadējā sanāksmē Varšavā 2014. gada 16. – 17.maijā, kā arī sanāksmju vadīšana vienā no bankas oficiālajām valodām – angļu, franču, vācu vai krievu valodā.

Valdes priekšsēdētāja vietnieka pienākumi ir priekšsēdētāja prombūtnes gadījumā kopā ar otru priekšsēdētāja vietnieku atklāt ikgadējo sanāksmi, vadīt tās norisi, darba sesijas un pilnvarnieku apaļā galda diskusijas, kā arī slēgt sanāksmi ar kopsavilkumu. Papildus priekšsēdētāja vietnieks parasti vada arī valstu prezentāciju sesiju. Tiek arī sagaidīts, ka priekšsēdētājs vajadzības gadījumā sniedz savas konsultācijas un rekomendācijas bankai.

Kā otrs valdes priekšsēdētāja vietnieks tika iecelts Maltas pārstāvis, savukārt par valdes priekšsēdētāju kļuva Polijas pārstāvis.

ERAB tika izveidota 1991.gadā ar mērķi sekmēt pāreju uz tirgus ekonomiku un veicināt uzņēmējdarbības attīstību Centrālās un Austrumeiropas valstīs. ERAB ir starptautiska institūcija, kurā apvienojušies 63 biedri (61 dalībvalsts, kā arī Eiropas Kopiena un Eiropas Investīciju banka) un kuras centrālā pārstāvniecība atrodas Londonā.

Latvija par ERAB dalībvalsti kļuva 1992.gadā. ERAB atbalsta projektus gan privātajā, gan publiskajā sektorā, nodrošinot tiešās investīcijas finanšu institūcijām, infrastruktūrai, ražošanai un tirdzniecībai. Galvenās ERAB finansējuma formas ir kredīti, investīcijas pamatkapitālā un garantijas.

Līdz šim ERAB ir nodrošinājis līdzfinansējumu 74 Latvijas projektiem.