Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts kases pārvaldnieks: Ja LM strādās, valsts varēs atgūt samaksāto naudu

Ja «Liepājas metalurgs» (LM) strādās, valsts varēs atgūt visu galvoto naudu, pārliecināts ir Valsts kases  pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Viņš intervijā Latvijas Radio pirmdienas rītā norādīja, ka valsts ir galvojusi 60 miljonus, no kuriem pats uzņēmums atmaksājis deviņus miljonus, savukārt ķīlas vērtība pārsniedz vairāk nekā 100 miljonus latu.

Kā stāsta Āboliņš, ķīla sastāv no nekustamā īpašuma, kustamā īpašuma un iekārtām, kuru vērtība ir augsta tikai tad, ja tās ir uzstādītas un strādā.

Lūgts komentēt svētdien raidījumā «Nekā personīga» izskanējušo par vairāku miljonu atmaksu Lietuvas uzņēmumam «Torlina», Āboliņš sacīja, ka uzņēmums šo maksājumu nesaskaņoja ar kontrolieri, tāpat to neatturēja Valsts kases rakstiskais iebildums pret šī maksājuma veikšanu.

Āboliņš norādīja, ka uzņēmuma sniegtie argumenti vēlāk izrādījušies nepatiesi. Valsts kases pārvaldnieks gan nenosauca, kādi bija šie argumenti.

Tāpat Āboliņš norādīja, ka sākotnēji ar uzņēmumu bija vienošanās, ka viņi sadarbosies, saskaņos maksājumus, taču sadarbība nav realizējusies. Tas, ka tika veikti maksājumi bez saskaņošanas, viennozīmīgi norāda, ka ir nepieciešama vadības maiņa, viņš sacīja.

Kamēr LM īpašnieki izliekas par nabagiem, aiz muguras aizplūst miljoni