Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alūksnē aktīvi sākušies tranzītielu rekonstrukcijas darbi

Alūksnē aktīvi atsākušies tranzīta maršrutu un siltumtrašu rekonstrukcijas projektos paredzētie būvdarbi un šobrīd iecerēts, ka pirmais jaunā asfalta segums rekonstruējamajos posmos būs jau jūlijā.

Plānots, ka no 13. maija līdz jūlija vidum būvdarbu dēļ transportlīdzekļu satiksmei būs slēgta Jāņkalna ielā posmā no Dārza ielas līdz Uzvaras ielai. Satiksmei slēgtajā ielas posmā piekļuve tiks nodrošināta šajā rajonā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kā arī neatliekamās palīdzības dienestiem, bet pārējiem satiksmes dalībniekiem tas būs jāapbrauc.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu finansētajos projektos «Tranzīta maršruta «Pils iela» rekonstrukcija Alūksnes pilsētā» un «Tranzītceļa P43 maršruta rekonstrukcija Alūksnes pilsētā» paredzēts rekonstruēt divus tranzīta maršrutus pilsētā - Pils ielu, kā arī Tālavas, Jāņkalna, Helēnas un Bērzu ielu tranzīta maršruta posmus.

Ielu rekonstrukcijas projektu laikā atjaunos braucamās daļas segumu gandrīz piecu kilometru garumā, rekonstruēs Helēnas un Bērzu ielas krustojumu, izveidojot rotācijas apli satiksmes drošības un organizācijas uzlabošanai, atjaunos un no jauna izbūvēs ietves, pielāgojot tās personām ar īpašām vajadzībām, rekonstruēs ielu apgaismojumu, ielām piekrītošās ūdensapgādes komunikācijas, autobusu pieturvietas, izbūvēs lietusūdens kanalizācijas sistēmu, stādīs prettrokšņa stādījumus.

Šobrīd darbi vienlaikus notiks vairākās vietās pilsētā - Pils ielas posmā, kur tie jau tika uzsākti pērn rudenī, kā arī posmā no Lielā Ezera ielas līdz Latgales ielai. Savukārt otrā tranzīta maršrutā darbus veiks Jāņkalna ielas posmā no Uzvaras ielas līdz Dārza ielai, Helēnas ielā no krustojuma ar Jāņkalna ielu līdz Bērzu ielai un Bērzu ielā līdz Pils ielai.

Būvdarbu laikā ar ierobežojumiem jārēķinās visiem satiksmes dalībniekiem – ielu posmos, kur notiek būvdarbi, ir ātruma ierobežojums 30 km/h, atsevišķos posmos kustība tiks organizēta pa vienu joslu, bet kravas transportam šie ielas posmi ir slēgti un tiem ir noteikts apbraucamais ceļš pa Uzvaras, Latgales, Tirgotāju, Lielā Ezera ielu un Ganību, Rūpniecības ielu. Aicinām autovadītājus sekot izvietotajām ceļa zīmēm un ievērot to prasības, iedzīvotājus lūdzam būt uzmanīgiem, jo apbraucamā ceļa dēļ palielināsies satiksmes intensitāte pilsētas centrā.

Rekonstrukcijas laikā tiek demontēts vecais ielu un ietvju segums, ielu apmales. Nofrēzēto asfaltu pašvaldība plānojusi izmantot, lai sakārtotu vairākas grants seguma ielas pilsētā, savukārt vēl lietojamās apmales pašvaldība izmantos tās iestāžu teritoriju sakārtošanai un labiekārtošanai. Projektu īstenošanas laikā atsevišķās vietās būs nepieciešams nogriezt kokus un dzīvžogus, kas ieauguši vai iestādīti ceļa nodalījuma joslā un traucē būvniecībai.

Vienlaikus ar ielu rekonstrukcijas darbiem pilsētā norit arī Kohēzijas fonda līdzfinansētā siltumapgādes sistēmas modernizācijas projekta «Daļēja esošo siltumtrašu rekonstrukcija un jaunu siltumtrašu izbūve, Alūksnē» būvdarbi. Tā ietvaros plānots atjaunot esošās un izbūvēt jaunas siltumtrases, kā arī trīs mazo katlu māju rajonā esošās daudzdzīvokļu mājas pieslēgt centrālajai šķeldas katlu mājai.

No 13. maija siltumtrašu būvniecība sāksies trīs posmos Pils ielā – no Baložu bulvāra līdz Lielā Ezera ielai, no Latgales ielas virzienā uz centru un posmā starp Ojāra Vācieša ielu un Jauno pili, kur darbi ritēs pa vienu joslu, kā arī Jāņkalna ielā no Dārza ielas līdz Uzvaras ielai, kur satiksme būs slēgta, jo nav iespējams nodrošināt nepieciešamo vienas joslas platumu būvdarbu laikā.

Autovadītājiem gan jārēķinās arī ar to, ka Pils ielā no Ojāra Vācieša ielas līdz Latgales ielai vairākās vietās siltumtrasei būs jāizbūvē ielas šķērsojumi, tādēļ laikā, kad tos būvēs, satiksme īslaicīgi uz dažām stundām tiks slēgta.

Ceturtdien, 9. maijā Alūksnes novada pašvaldībā notika būvsapulce, kurā tikās visu trīs īstenojamo projektu pasūtītāji – pašvaldība, AS «Simone», kā arī būvnieki un autoruzraugi. Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova aicināja būvfirmu pārstāvjus uzturēt kārtībā būvobjektus un sakārtot vietas, kur darbi tika veikti aizvadītajā gadā.

Būvsapulcē tika norādīts uz putekļiem, kas rada problēmas Pils ielas malā dzīvojošajiem alūksniešiem posmā, kur būvdarbi tika uzsākti pagājušajā rudenī. Būvfirmas pārstāvji apliecināja, ka jau šobrīd iela iespēju robežās šajā posmā tiek laistīta un tas tiks darīts arī turpmāk, tomēr tas palīdz tikai īslaicīgi. Novērots, ka vairums autovadītāju pārsniedz norādīto braukšanas ātrumu – 30 km/h, kas arī veicina lielu putekļu mākoņu rašanos, tādēļ pašvaldība ir lūgusi Valsts policiju biežāk sekot satiksmes dalībnieku pārvietošanās ātrumam šajos posmos.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni un iecietību remontdarbu veikšanas laikā, jo šīs īslaicīgās neērtības turpmāk nodrošinās atjaunotu ielas braucamās daļas segumu divos galvenajos pilsētas maršrutos gandrīz piecu kilometru garumā, atjaunotas un no jauna izbūvētas ietves, kas uzlabos apstākļus gan kājāmgājējiem, gan autovadītājiem.