Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejā nomainīts kareivīgais aizsardzības ministrs

Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam turpinot reformas izolētās staļinistu valsts armijas vadībā, ticis nomainīts kareivīgu reputāciju iemantojušais bruņoto spēku ministrs, kurš šajā amatā pavadījis tikai sešus mēnešus, svētdien vēsta Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Ministra amatā stājies relatīvi jaunais un mazpazīstamais Džans Džonnams, kurš, kā tiek uzskatīts, ir aptuveni 55 gadus vecs.

Viņš stājies Kima Kjoksika vietā, kurš tika uzskatīts par «stingrā kursa» cilvēku, ņemot vērā, ka viņš, būdams ceturtā armijas korpusa komandieris, 2010.gadā vadīja Dienvidkorejas salas apšaudīšanu ar artilērijas ieročiem.

Tautas bruņoto spēku ministrija faktiski ir Aizsardzības ministrija, un tā ir pakļauta ietekmīgajai Valsts aizsardzības komisijai.

Kims Čenuns, 2011.gada decembrī pārmantojis varu no nelaiķa tēva, jau iepriekš veicis būtiskas pārbīdes armijas vadībā, šādi cenšoties nostiprināt savas līderpozīcijas.