Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina palīdzēt Renāram, kurš Vācijā tika smagi piekauts

Labdarības organizācija «Ziedot.lv» aicina palīdzēt 37 gadus vecajam Renāram, kuru pagājušajā gadā Vācijā smagi piekāva. Lai cēsiniekam būtu iespēja atveseļoties, nepieciešams saziedot 1450 latus.

Pagājušā gada vasaras beigās Renārs uz dažiem mēnešiem devās strādāt celtniecībā uz Vāciju. Mājās uz Ziemassvētkiem viņu gaidīja piecus gadus vecā meitiņa, mīļotā meitene Dace, mamma un tētis, kuri ir pensionāri un kuriem Renārs ir vienīgais dēls. Taču Renārs neatgriezās mājās, kā bija plānots.

29.septembrī notika starpgadījums, kurā Renārs nopietni cieta. Domstarpību dēļ kolēģis smagi piekāva un pameta Renāru bezpalīdzīgu notikuma vietā. Pašlaik vainīgais ir apcietinājumā Vācijā, notiek izmeklēšana, savukārt Renārs vairākus mēnešus komas stāvoklī pavadīja Vācijas klīnikās.

Sekas pēc smadzeņu kontūzijas ir asins izplūdums smadzenēs un tūska, kā rezultātā Renārs bija pilnībā nekustīgs. Viņa stāvoklis bija tik smags, ka ģimenei tika piedāvāts ievietot Renāru Vācijas pansionātā. Būtisku palīdzību sniedza Vācijas upuru aizsardzības institūcijas.

Šā gada februārī Renāru ar specializēto lidmašīnu pārveda uz Latviju. Šeit viņš burtiski atmodās, sāka reaģēt un lēnām kontaktēties, atbildot ar acu kustībām. Pēc pirmā valsts apmaksātā rehabilitācijas kursa Renāram bija ievērojams progress. Pēc intensīvas rehabilitācijas sāka atjaunoties kustības, un parādījās cerības uz atveseļošanos. Gan mamma, gan mīļotā meitene Dace visiem spēkiem rūpējas par Renāru, abas uz maiņām ik nedēļu dežūrē pie Renāra slimnīcā. Tāpat viņas gatavo īpašas maltītes, apkopj un vingrina Renāru, rāda bērnības fotogrāfijas... Viņas dara visu, lai Renārs atsāktu staigāt un runāt.

Patlaban Renārs ir uzsācis rehabilitāciju Rīgas rajona slimnīcā, ir redzami ievērojami uzlabojumi, vingrojot trīs reizes dienā viņš jau spēj kustināt kājas un var pats nosēdēt. Taču Renāra tuviniekiem trūkst naudas, lai apmaksātu visu nepieciešamo - medikamentus, rehabilitāciju, speciālo transportu

Iesāktā rehabilitācija jāturpina, ceļš uz atveseļošanos būs ilgs, bet cerības ir labas. Renāra rehabilitācijai divu mēnešu garumā nepieciešami vismaz 1450 latu. Tāpēc «Ziedot.lv» un veikalu tīkls «Maxima» labdarības projekta «Laimīgai Latvijai» ietvaros aicina palīdzēt Renāram, lai viņš atsāktu staigāt un runāt!

www.ziedot.lv