Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmo Dzintara Soduma balvu rakstniecībā saņems Rokpelnis, Venters un Draguns

Šodien pirmo reizi tiks pasniegta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu rakstniecībā, kuru saņems Jānis Rokpelnis, Egīls Venters un Pēteris Draguns.

Balvas pasniegšana notiks Ikšķiles tautas namā plkst.17. Balvas apjoms ir 3000 latu, un žūrija patur sev tiesības ik gadu to pasniegt vienam, diviem vai trim laureātiem, aģentūru LETA informēja dzejniece Liāna Langa.

Jaundibinātā balva ir izcilā latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma piemiņai veltīta Ikšķiles novada pašvaldības atzinība Latvijas rakstniekam par novatorismu dzejā, prozā, dramaturģijā vai tulkotājam par literatūras tulkojumu latviešu valodā.

Dzintara Soduma balvu Jānis Rokpelnis saņems par grāmatu «Rīgas iestaigāšana», Egīls Venters par romānu «Mainīgā intervence», bet Pēteris Draguns par dzejoļu krājumu «Tumšā stundā».

«Dzintara Soduma balvas izveidošana un pasniegšana ir apliecinājums tam, ka Ikšķile neapšaubāmi ir vieta, kur dzīvo radoši cilvēki un kur kultūras vērtības ir lielā cieņā. Esam pagodināti par iespēju dot savu artavu radošu cilvēku atbalstam, ar kuru radītajiem darbiem mēs patiesi lepojamies,» pauda Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Dzintara Soduma balvas žūrijā strādāja žūrijas komisijas priekšsēdētāja dzejniece Liāna Langa, Ikšķiles novada pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dzintra Čudare, rakstniece, Dzintara Soduma «Kopoto rakstu» sastādītāja Nora Ikstena, redaktore un Dzintara Soduma romāna «Viņpuse» literārā redaktore Gundega Blumberga, redaktors, Dzintara Soduma tulkojumu Džeimsa Džoisa «Ulisa» un «Dubliniešu» zinātniskais redaktors un komentāru autors Arturs Hansons un rakstnieks Roalds Dobrovenskis.

13.maijs ir Dzintara Soduma dzimšanas diena.

Balvai pretendentus varēja pieteikt Latvijas grāmatu apgādi.